Becsült olvasási idő: 1 perc
Falat bont a Mammut egy trafik miatt?

Nemzeti Dohánybolt nyílik a budai Mammut 2 bevásárlóközpontban, de a jelzett helyen ez törvényszerűen csak a külső fal megbontással lehet. Így is megéri? – teszi fel a kérdést a portfolio.hu. 

A július 1-jétől érvénybe lépő jogszabályi rendelkezés sok más korlátozó intézkedése mellett kimondja: a nemzeti dohányboltoknak az utcára kell nyílniuk. A Mammut Bevásárlóközpont üzemeltetési osztályának nem hivatalos megerősítése viszont arról szól, hogy a Mammut II. Lövőház utcai bejárata mellett nyílik egy trafik – ott, ahol korábban egy román dizájner Musette márkáját árusította.

A dohánybolt ebből a helyiségből csak úgy lehet – írja a portfolio.hu, hogy aki szabályosan akarna dohányboltot nyitni, annak új bejáratot kellene „vágnia” a Mammutra. A portál megkeresésére a bevásárlóközpont üzemeltetési osztályán annyit árultak el, hogy a terveket nem ők, hanem a boltot üzemeltető bérlő készíti, így nincsen tudomásuk a pontos részletekről. Ahhoz azonban, hogy új ajtót nyisson a bevásárlóközponton, az épület tulajdonosának és üzemeltetőjének az engedélye és vélhetőleg az önkormányzat építésügyi irodájának engedélye is szükséges volna.