
2026 tavaszán is megjelenik a Tobacco Selection+!
A trafikokban értékesíthető új termékeket bemutató katalógusunk már a 14. alkalommal jelenik meg.
Fenntartási díjjal sarcolják az e-cigarettát
Tovább nehezítik az e-cigarettát forgalmazók helyzetét – derül ki egy az mno által megismert előterjesztésből. A tervezet szerint a jövőben úgynevezett fenntartási díjat kell fizetniük a gyártóknak és a forgalmazóknak, ez emelheti az elektronikus cigaretta árát. Az érdekképviselet szerint az elektromos cigarettát és a hagyományos dohányárut egy kalap alá akarják venni a döntéshozók. Az mno-nak nyilatkozó tüdőgyógyász szerint bár sok a megválaszolatlan kérdés, az biztos, hogy az e-cigaretta is káros.
A dohánytörvény hatálya alá kerülhetnek az elektronikus cigaretták is
Az eddig korlátozás nélkül értékesíthető új típusú dohánytermékeket, köztük az elektronikus cigarettát is a dohánytörvény hatálya alá vonná a törvényhozó, így azokat csak dohányboltban lehet majd forgalmazni - derül ki abból a négy törvény módosítását tartalmazó javaslatból, amit Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter nyújtott be kedden az Országgyűlésnek.
Huszonöt évre ítélték a kaposvári dohánybolti eladó gyilkosát
Huszonöt év fegyházra súlyosította a kaposvári dohánybolti eladó gyilkosára korábban kiszabott huszonkét év büntetést a Pécsi Ítélőtábla szerdán.
E-cigi: 100 vállalkozás fejezheti be a működését
A szigorodó adminisztráció miatt száz hazai, elektromos cigarettákkal foglalkozó vállalkozás húzhatja le a rolót. Májustól már csak a trafikban lehet e-cigit kapni.
Lázár: Szó sincs nemzeti italboltról
Lázár János a csütörtöki kormány sajtótájinfón azt mondta, a kormány nem tervezi nemzeti italboltok létrehozását, nincs állami hálózatra, monopólium létrehozására terv. Ezzel arra reagált, hogy a Figyelő értesülései szerint tavasszal olyan törvénymódosításokat tárgyal majd a parlament, amik megágyaznak a nemzeti dohányboltok rendszeréhez hasonló nemzeti italboltok bevezetéséhez.
Dohányellátó: töretlenül működik a rendszer
Az Országos Dohányboltellátó Kft. (ODBE) rendszere nem omlott össze, a visszaigazolt határidőre kiszállítják a megrendeléseket - ígéri a cég, amely honlapján azt is közölte, hogy az egyes termékekre a szokásosnál várhatóan jóval több megrendelés miatt a héten időszakos intézkedéseket vezet be.
E-cigarettások: „az új törvénytervezet sárba tiporja a felhasználók jogait!”
Elektromos cigarettát használók és forgalmazók szervezetei az Országgyűlés népjóléti bizottságához fordultak nyílt levélben, hogy vonják be őket a törvényalkotási folyamatba - erről a kérelmezők szerdán tájékoztatták az MTI-t.
Eltűnhetnek a legismertebb cigimárkák a trafikok polcairól
Amint arról az Index beszámol, a Marlboro, a Multifilter, a Philip Morris, a Benson&Hedges, a Golden Gate, a Symphonia, a Mustang, a Főnix, a West, a Gauloises és a Davidoff cigik is hamarosan eltűnhetnek a trafikok polcairól. November 17-ig ugyanis sem a Philip Morris, sem az Imperial Tobacco nem egyezett meg az állami dohányellátóval, márpedig innentől csak ők szállíthatnak cigarettát a trafikokba.
45 új munkahelyet hozott létre a dohányboltellátó Zalaegerszegen
Újonnan kialakított logisztikai központjában eddig 45 munkahelyet hozott létre a keddtől kizárólagos áruellátási joggal rendelkező Országos Dohányboltellátó (OD) Kft. Zalaegerszegen, ahol a cég további létszámbővítést is tervez.
Az e-cigaretta forgalmazását és használatát is szigorítaná a kormány
A kormány szigorítaná az elektronikus cigaretta (e-cigaretta) használatát és forgalmazását, egy a parlament előtt lévő törvényjavaslat értelmében a jövőben interneten sem lehet majd ilyet vásárolni - mondta az egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Problémamentes rajtot vett az új dohánykereskedelmi rendszer
Zökkenőmentesen indult november elsején az új dohány-kiskereskedelmi rendszer, minden depóban időben megkezdődött az értékesítés, és napközben sem voltak fennakadások - közölte az Országos Dohányboltellátó Kft. (ODBE) hétfőn az MTI-vel.
Hat céggel kötött beszállítói szerződést az Országos Dohányboltellátó
Szerdáig hat dohányáru-nagykereskedővel kötött beszállítói szerződést az Országos Dohányboltellátó Kft. (ODBE) az új dohánypiaci szabályozás november elsejei hatályba lépése előtt - közölte a cég szerdán az MTI-vel.
Elbuktak a trafikok az M1 tesztjén
Próbavásárlásokon tesztelte az M1 Kosár című műsora, hogy kiszolgálnak-e itallal, cigarettával egy 17 éves fiút az üzletekben.
