Becsült olvasási idő: 0 perc
Februárban éves szinten nőtt a kivitel

Februárban az export euróban számított értéke 6,9, az importé 7,0 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A külkereskedelmi termékforgalom többlete 49 millió euróval meghaladta a tavaly februárit és 891 millió euróra nőtt - jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az export éves növekedési üteme tavaly júliusban volt utoljára nagyobb, az import viszont lefékeződött a január havi 9,7 százalékosról.

Az aktívum tavaly júniusban volt utoljára magasabb az idén februárinál, a tavaly februári pedig a múlt évben a második legmagasabb volt a júniusi mögött.

Az év első két hónapjában 6,7 százalékkal nőtt az euróban számolt export és 8,4 százalékkal az import, a tavalyi egész éves 4,2 százalékos, illetve 7,3 százalékos emelkedés után. A kéthavi exporttöbblet 1,283 milliárd euró volt,

166 millió euróval kevesebb, mint a múlt év azonos időszakában.

A külkereskedelmi termékforgalom februári részletes adatait május 2-án közli második becslése alapján a KSH.