
Februárban éves szinten nőtt a kivitel
Februárban az export euróban számított értéke 6,9, az importé 7,0 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A külkereskedelmi termékforgalom többlete 49 millió euróval meghaladta a tavaly februárit és 891 millió euróra nőtt - jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az export éves növekedési üteme tavaly júliusban volt utoljára nagyobb, az import viszont lefékeződött a január havi 9,7 százalékosról.
Novemberben jobban nőtt az import az exportnál
Tavaly novemberben az export euróban számolt értéke 6,5, az importé 7,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A havi mérlegtöbblet 673 millió euró volt, 36 millióval kisebb, mint 2014 novemberében - jelentette első becslése alapján pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
