Februárban éves szinten nőtt a kivitel

Februárban éves szinten nőtt a kivitel

Februárban az export euróban számított értéke 6,9, az importé 7,0 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A külkereskedelmi termékforgalom többlete 49 millió euróval meghaladta a tavaly februárit és 891 millió euróra nőtt - jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az export éves növekedési üteme tavaly júliusban volt utoljára nagyobb, az import viszont lefékeződött a január havi 9,7 százalékosról.

Novemberben jobban nőtt az import az exportnál

Novemberben jobban nőtt az import az exportnál

Tavaly novemberben az export euróban számolt értéke 6,5, az importé 7,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A havi mérlegtöbblet 673 millió euró volt, 36 millióval kisebb, mint 2014 novemberében - jelentette első becslése alapján pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).