hero
Store Insider |

Forrás:

MTI

Rovat:

HoReCa
Becsült olvasási idő: 0 perc
Februártól alkalmazható a felszolgálási díjra vonatkozó adókönnyítés

Az éttermek és a cukrászdák a felszolgálási díj alapjául szolgáló árbevétel 20 százalékát is szétoszthatják 2026. február 1-jétől a dolgozók között felszolgálási díjként, ez az összeg szja- és szochomentes, a kifizetőnek csak a 18,5 százalék társadalombiztosítási járulékot kell levonnia – hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-nek eljuttatott közleményében.

A hivatal közleménye kifejti: az éttermek és cukrászdák a vendégek által fogyasztott termékek áfát is tartalmazó árából származó bevétel 20 százalékát oszthatják szét így, és ez a szabály alkalmazható akkor is, ha az adott vendéglátóhely nem számol fel felszolgálási díjat, de arra egyébként jogosult lenne.

A rendelkezést a helyi kereskedelmi hatóság által étteremként, illetve cukrászdaként nyilvántartásba vett vendéglátó üzletek alkalmazhatják. Fontos, hogy a vendégnek átadott bizonylaton továbbra is legfeljebb 15 százalék felszolgálási díj szerepeltethető - tájékoztatott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Borítókép illusztráció: Adobe Stock