Becsült olvasási idő: 0 perc
Forgalomba került Magyarország első újbora

Magyarország első újbora megérkezett. A soproni Taschner Bor és Pezsgőház 2012-es évjáratú Irsai Olivér borát 2012. szeptember 3-tól már a fogyasztók is elérhetik.

irsaiA 2012-es évjáratú Irsai Olivér szőlőjét augusztus 14-én szüretelték a Fertő parti Ranisch dűlőben a Soproni borvidék egyik legmelegebb dűlőjében. A fajtának megfelelő mustfokkal került a szőlő a pincébe, de a nagy hőség miatt egy csöppet kisebb savtartalommal a vártnál. A feldolgozás során a gyors préselést követően a must alacsony hőfokon, irányított körülmények között került kierjesztésre.

A 2012-es Taschner Irsai Olivér a fajtának megfelelően rendkívül illatos és gyümölcsös, harmonikus savakkal rendelkezik.