A Kometa jelentős fejlesztéseket indít Kaposváron, célja, hogy a vállalat a következő években Európa vezető húsipari üzemévé váljon.
A vállalat 2030-ig tartó, több fázisra bontott beruházási programja részeként Budapestről Kaposvárra helyezi át logisztikai központját, ahol egy teljesen automatizált, 30 méter magas raktáregységet hoz létre – jelentette be Giacomo Pedranzini ügyvezető igazgató Kaposvár főpolgármestere, Szita Károly Facebook-oldalán.

A logisztikai központ mellett a cég új informatikai rendszert is bevezet 2024 júniusától, valamint gázmotoros generátor telepítését is tervezi az energiahatékonyság növelése érdekében.
“Mi egy kicsi, furcsa cég vagyunk, aki mindig többet akar csinálni. Folyamatosan a beruházunk a jövőbe” - hangsúlyozta Giacomo Pedranzini.
A fejlesztések első ütemének helyszínét Kaposvár polgármesterével, Szita Károllyal közösen tekintették meg, aki szerint reális esély mutatkozik arra, hogy a Kometa 2030-ra Európa egyik vezető húsipari üzemévé váljon.
"A Kometa célja, hogy 2030-ra a hazai húsipar bajnoka, 2035-re pedig az európai élelmiszeripar dobogósa legyen!
A cég olyan beruházásokat indít, amelyeknek hála, biztos vagyok benne, hogy ez sikerülni is fog. Kaposvár mindig számíthatott rájuk, és ők is mindig számíthatnak a városra! Büszkék vagyunk rájuk!" - írta közösségi oldalára a polgármester.
A Kometa Magyarország egyik vezető húsipari vállalata, története több mint 70 évre nyúlik vissza, egészen az olasz hegyekig. A vállalat többségi tulajdonosa az olasz Pedranzini és Ruffini család, míg a kisebbségi tulajdonosok között a magyar állami tulajdonú MFB Invest Zrt. és a horvát Zito csoport is megtalálható. A két utóbbi befektető 2021-ben összesen 5,1 milliárd forint értékű tőkeemelést hajtott végre, amely jelentős mértékben hozzájárult a vállalat növekedési pályára állításához.

A Világgazdaság szerint a fejlesztés bejelentésére abban az időszakban került sor, amikor a magyar kormány a hazai ipari kapacitások bővítését szorgalmazza: Orbán Viktor miniszterelnök nemrégiben közölte, hogy 100-ról 150-re emelik a Magyarországon épülő gyárak számát. A cél, hogy az új technológiákra épülő termeléshez biztosított legyen a megfelelő szakképzett munkaerő és munkahelyteremtés..
A Kometa fejlesztési tervei jól illeszkednek ebbe az iparstratégiai környezetbe, miközben a cég tovább erősíti jelenlétét az FMCG-piacon, különösen a feldolgozott húsipari termékek területén.


