Rendezvényünk célja, hogy a környezeti nevelés egy különleges irányzatát népszerűsítse, ahol a gyerekek saját élményeken keresztül, interaktív játékok segítségével tapasztalják meg, mi minden történik egy gyümölcsös kertben. A Debreceni Egyetemmel, valamint a Magyar Madártani Egyesület regionális szervezetével, illetve további szakértőkkel együttműködve a gyerekek játékos feladatokon keresztül ismerhetik meg a kertben élő állatokat és lakóhelyüket, a gyümölcsöst. Ezt a gyümölcsöst egy korábbi eseményen, családok által kartondobozokból készített gyümölcsfákból és más kreatív építményekből alkotjuk meg, és a helyszínen további alkotásokkal folyamatosan bővítjük.
A Madarak és Fák napját több mint 100 éve ünneplik világszerte, amely mozgalomhoz idén a Derecskei Gyümölcsös is kapcsolódik. Fontosnak tartjuk a fiatalok természetvédelem iránti érdeklődésének felkeltését, a fenntartható gazdálkodás alapelveinek átadását, a környezetünkben élő élőlények megismertetését. Hiszünk abban, hogy az óvodás-, iskoláskorban elkezdett szemléletformálás, a fenntartható fejlődés lehetőségeinek bemutatása hosszú távon számos pozitív hatást eredményez élőhelyünkre.
A kiállítás látogatása és a programokon való részvétel díjmentes.
Dátum: 2014. május 9., 14-18 óra között
Helyszín: Debrecen, Egyetem tér
A rendezvény programjáról a www.derecskeigyumolcsos.hu oldalon további részletek találhatóak.

