Becsült olvasási idő: 1 perc
Gyümölcsös kert a városban

A Madarak és Fák Napja alkalmából a Derecskei Gyümölcsös szemléletformáló kiállítást és ehhez tartozó programokat szervez Debrecenben, az Egyetem téren május 9-én, 14 és 18 óra között. A Debreceni Egyetem és a Magyar Madártani Egyesület szakmai támogatásával elsősorban gyerekeknek szóló játékok, kreatív karton műhely és bemutató várja a látogatókat. A rendezvény központi eleme az Egyetem térre varázsolt karton gyümölcsös kert, amelyben különböző állomásokon kalandozva tudhatnak meg többet a gyerekek a madarak és fák életéről, fontosságáról.

Rendezvényünk célja, hogy a környezeti nevelés egy különleges irányzatát népszerűsítse, ahol a gyerekek saját élményeken keresztül, interaktív játékok segítségével tapasztalják meg, mi minden történik egy gyümölcsös kertben. A Debreceni Egyetemmel, valamint a Magyar Madártani Egyesület regionális szervezetével, illetve további szakértőkkel együttműködve a gyerekek játékos feladatokon keresztül ismerhetik meg a kertben élő állatokat és lakóhelyüket, a gyümölcsöst. Ezt a gyümölcsöst egy korábbi eseményen, családok által kartondobozokból készített gyümölcsfákból és más kreatív építményekből alkotjuk meg, és a helyszínen további alkotásokkal folyamatosan bővítjük.

A Madarak és Fák napját több mint 100 éve ünneplik világszerte, amely mozgalomhoz idén a Derecskei Gyümölcsös is kapcsolódik. Fontosnak tartjuk a fiatalok természetvédelem iránti érdeklődésének felkeltését, a fenntartható gazdálkodás alapelveinek átadását, a környezetünkben élő élőlények megismertetését. Hiszünk abban, hogy az óvodás-, iskoláskorban elkezdett szemléletformálás, a fenntartható fejlődés lehetőségeinek bemutatása hosszú távon számos pozitív hatást eredményez élőhelyünkre.

A kiállítás látogatása és a programokon való részvétel díjmentes.

Dátum: 2014. május 9., 14-18 óra között
Helyszín: Debrecen, Egyetem tér

A rendezvény programjáról a www.derecskeigyumolcsos.hu oldalon további részletek találhatóak.