A Manchester City támadója került kritikák kereszttüzébe, miután szerepelt a Budweiser reklámkampányában.
Erling Haaland együttműködése egy vezető amerikai sörmárkával komoly felháborodást váltott ki hazájában, Norvégiában, ahol tilos az alkoholreklám – írja a Tobacco Magazin a brit The Guardian cikke alapján.
A Manchester City és a norvég válogatott csatára a Budweiser foci-vb-re készült, Let It Pour című kampányában szerepel, Jürgen Klopp-pal egyetemben. Haaland egy sajtóközleményben úgy nyilatkozott, hogy első világbajnokságán mindent belead majd, és a kampány üzenete jól tükrözi a hozzáállását a tornához.
A reklámkampányt 40 országban indítják el, azonban Norvégiában nem. Kritikusai, köztük az Actis és az IOGT képviselői, azt kifogásolják, hogy egy egészségtudatos sportoló egy olyan terméket népszerűsít, amely egészségügyi kockázatokkal jár, és különösen aggasztónak tartják a fiatalokra gyakorolt hatását. Haaland egyébként szivarozik olykor és a közelmúltban pipával is fotózkodott.
A Norvég Labdarúgó-szövetség megvédte Haaland döntését, hangsúlyozva, hogy a játékos magánmegállapodást kötött, amelyhez joga van, amennyiben a kampány nem jelenik meg Norvégiában. A szövetség kiemelte, hogy bár az országban tilos az alkohol reklámozása, a Budweiser jogosan népszerűsítheti termékeit más országokban, ahol ez megengedett.
Haaland nem reagált a kritikákra.
Nyitókép forrása: Budweiser / The Drinks Business


