Becsült olvasási idő: 1 perc
Hatmilliárd mobilt célozna meg a Coca-Cola

Nagyra törő tervet vázolt fel az üdítőital óriás: a világ hat milliárd mobilfelhasználóját kívánja elérni, hogy 2020-ra elérje értékesítési célját- forgalma megduplázását. 

"Jelenleg mintegy 6 milliárd mobiltelefon van forgalomban a világon, cégünk pedig 1,8 milliárd rendelést fog kiszolgálni napi szinten. Ám szeretném, ha minden mobilos kezében ott lenne egy Coca- Cola is. Hagyományos marketingtevékenységünk 1,8-2,0 milliárd fogyasztót fog megcélozni, ám én a 6 milliárdos arányban gondolkozom."- vázolta, az agresszív növekedési tervet Tom Daly, a cég mobil és webkeresés divíziójának igazgatója.

A barcelonai Mobil World Congress-en elhangzottak szerint, a Coca-Cola efajta mobilstratégiája várhatóan nem a márkaszeretetre, hanem az értékesítésre építene.

"Azt kutatom, hogyan tudjuk használni a mobiltechnológiát- és tartalmat arra, hogy megrendeléseket generáljunk. Mi nem csak a márkaépítést tekintjük célnak, hanem a közvetlen válaszra épülő akciókat is"- fűzte hozzá.

A Coca-Cola, atlantai főhadiszállásán, számos partnercéggel- így például az iPhone társfejlesztőjével, az AT&T-vel és az Isis-szel igyekszik eszközöket kidolgozni, a mobilfizetési problémák megoldására- egyebek közt arra, ha a fogyasztó zsebében nincs elég pénz, hogy megvásárolja a kiválasztott terméket. A marketingweek tudósítása szerint, a vállalat szöveges megoldással kívánja áthidalni a problémát, a fogyasztó egyszerűen SMS-en küldhetne egy fizetési kulcsszót az üdítőital- automatáknak.

Ezen kívül tesztverzióban vannak olyan projektek is, mint például az, hogyan lehetne a mobilalkalmazásokat, az emberi szükségletek előrejelzésére- így a folyadékpótlás szükségességének kimutatására- használni.