Becsült olvasási idő: 1 perc
Idén a héten lesz az utolsó Aranypéntek

Ezen a pénteken zárul a a Dreher Sörgyárak Zrt. idei, nagy sikerű Aranypéntek kampánya,a mely során az Arany ászok azzal ismerte el fogyasztói egész heti munkáját, hogy egy pohár sör áráért korsó sört kínált.

aranypéntekA vállalat célja a kezdeményezéssel az volt, hogy építse és erősítse a sörkategóriát, másrészt olyan eszközt biztosítson vendéglátós partnereinek, amely segítséget nyújthat a sikeres működéshez, a válságból való kitöréshez.

„Az Aranypéntekkel a vendéglátóhelyekre szerettük volna visszaterelni azokat a fogyasztókat, akik az elmúlt években lemondtak erről a szórakozási formáról, ez úgy tűnik, májustól kezdve öt hónapon keresztül sikerült is” – mondta a „kampányzáró” kötetlen, sörözéssel egybekötött beszélgetésen Kovács Sándor Lóránt, a Dreher Sörgyárak Zrt. vállalatfejlesztési igazgatója.

Az Ipsos kutatócég adataira hivatkozva hozzátette: a promóció ideje alatt az otthonülők egyharmada választotta a vendéglátóhelyi fogyasztást az otthoni helyett. A megkérdezettek 42 százaléka azt mondta, hogy többet jár sörözőbe mióta tart a promóció, 58%-uk pedig többször iszik csapolt sört, mint korábban.

„Az országos promóció több mint 2300 helyen futott, tapasztalataink szerint a legnagyobb aranypénteksikerrel azokon a helyeken, ahol a vendéglátós kiegészítette az Aranypénteket valamilyen egyéb speciális, a helyi igényekhez alkalmazkodó programmal, például karaoke esttel, bográcsozással, grillezéssel. Arra külön büszkék vagyunk, hogy az Aranypéntek hatására az Arany Ászok lett a legnépszerűbb a csapolt sörök között” – tette hozzá Kovács Sándor Lóránt.

Az elmúlt szezon kapcsán kiemelte: „Az Aranypéntek nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a söripar az elmúlt évek legjobb szezonját tudhatja maga mögött, hiszen sikerült megfordítani a piac évek óta tartó csökkenését. Az elmúlt négy év folyamatos hanyatlása után az idei szezonban 7%-kal nőtt az értékesítés és a vendéglátó szektor közel 6%-os növekedést tudott produkálni az elmúlt évek kétszámjegyű visszaesése után” – értékelte a szezont a vállalatfejlesztési igazgató, aki hozzátette: a promóciót valamilyen formában feltétlenül folytatják, de részletekbe – érthető módon – nem bocsátkozott.