A vállalat célja a kezdeményezéssel az volt, hogy építse és erősítse a sörkategóriát, másrészt olyan eszközt biztosítson vendéglátós partnereinek, amely segítséget nyújthat a sikeres működéshez, a válságból való kitöréshez.
„Az Aranypéntekkel a vendéglátóhelyekre szerettük volna visszaterelni azokat a fogyasztókat, akik az elmúlt években lemondtak erről a szórakozási formáról, ez úgy tűnik, májustól kezdve öt hónapon keresztül sikerült is” – mondta a „kampányzáró” kötetlen, sörözéssel egybekötött beszélgetésen Kovács Sándor Lóránt, a Dreher Sörgyárak Zrt. vállalatfejlesztési igazgatója.
Az Ipsos kutatócég adataira hivatkozva hozzátette: a promóció ideje alatt az otthonülők egyharmada választotta a vendéglátóhelyi fogyasztást az otthoni helyett. A megkérdezettek 42 százaléka azt mondta, hogy többet jár sörözőbe mióta tart a promóció, 58%-uk pedig többször iszik csapolt sört, mint korábban.
„Az országos promóció több mint 2300 helyen futott, tapasztalataink szerint a legnagyobb
sikerrel azokon a helyeken, ahol a vendéglátós kiegészítette az Aranypénteket valamilyen egyéb speciális, a helyi igényekhez alkalmazkodó programmal, például karaoke esttel, bográcsozással, grillezéssel. Arra külön büszkék vagyunk, hogy az Aranypéntek hatására az Arany Ászok lett a legnépszerűbb a csapolt sörök között” – tette hozzá Kovács Sándor Lóránt.
Az elmúlt szezon kapcsán kiemelte: „Az Aranypéntek nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a söripar az elmúlt évek legjobb szezonját tudhatja maga mögött, hiszen sikerült megfordítani a piac évek óta tartó csökkenését. Az elmúlt négy év folyamatos hanyatlása után az idei szezonban 7%-kal nőtt az értékesítés és a vendéglátó szektor közel 6%-os növekedést tudott produkálni az elmúlt évek kétszámjegyű visszaesése után” – értékelte a szezont a vállalatfejlesztési igazgató, aki hozzátette: a promóciót valamilyen formában feltétlenül folytatják, de részletekbe – érthető módon – nem bocsátkozott.

