Inkább jótékony célra fordítják a partnerek megajándékozására szánt összeget.
Az élelmiszer-kiszállító cég már tavaly is továbbajándékozta a partnerektől kapott tárgyi ajándékokat, konkrétan több olyan családnak juttatták el, ahol nem jutott volna ajándék vagy ünnepi étel az asztalra. Idén viszont úgy döntöttek, végleg szakítanak a karácsonyi hagyományokkal és a partnereinek készülő ajándékokra szánt összeget is másra fordítják.
“Úgy gondoltuk, hogy minden partnerünk meg lesz a tőlünk kapott töltőtollak és naptárak nélkül is, és az erre fordítandó összeget inkább felájánljuk az SOS Gyermekfalvak javára.
Klekner Péter ügyvezető. Fotó: Gyurkovics Anna
A partnereinknek egy elektronikus levélben köszöntük meg az egész éves munkájukat és biztosítottuk őket, hogy nem felejtkeztünk el róluk, de hasznosabban költjük el az erre szánt pénzt.
Nem titkolt célunk az, hogy formáljuk a kultúrát és ha más cégek is követik a példánkat, akkor sokkal szebb karácsonya lehet azoknak, akik igazán rászorulnak a segítségünkre. A köszönőlevélben erre meg is kértük a partnereinket. Ha velünk támogatják a Gyermekfalvakat, vagy bárki mást, mi annak örülünk a legjobban” - fejtette ki Klekner Péter ügyvezető.
“Az SOS Gyermekfalvak 70 éve adományokból tartja fenn tevékenységét, adományokból, amik jellemzően a karácsonyi időszakban érkeznek be leginkább. A Kifli rengeteg embert ér el. Az, hogy segítségükkel hírt adhatunk a munkákról ilyen sok embernek, megfizethetetlen dolog számunkra. Jó szándékú magánszemélyek és cégek nélkül nem tudnánk ellátni a nálunk élő 300 gyereket” - tette hozzá Balla-Romat Ágnes, az SOS Gyermekfalvak adománygyűjtési és kommunikációs igazgatója.
A Kifli vásárlói is adományozhatnak ajándékutalvány formájában. Az utalvány a cég weboldalán vásárolható meg, az összeg pedig az SOS Gyermekfalvakhoz kerül.