Becsült olvasási idő: 1 perc
Illegális dohányüzemre csaptak le

Illegális dohányüzemet lepleztek le a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói Nyíregyháza külterületén – közölte Uzonyi Sarolta, a szervezet sajtóreferense.

A nyomozók öt férfit értek tetten, amint éppen a gyártósor mellett dolgoztak. A dohánylevelekből cigaretta- és szivardohány készült, amit a helyszínen csomagoltak.

A nyomozók lefoglalták az ipari berendezéseket, száz kilogramm kész dohányvágatot, hétszáz kilogramm dohánytörmeléket és százötven kilogramm feldolgozásra váró dohánylevelet. Emellett százharminc üveg szeszes folyadékot is találtak a helyszínen.

dohányAz elkövetők 13 millió forint kárt okoztak a költségvetésnek. Ellenük költségvetési csalás bűntette és jövedéki termékkel való visszaélés elősegítésének vétsége miatt indult büntetőeljárás. Ráadásul akár több mint húszmillió forintos jövedéki bírságra is számíthatnak.

Legutóbb július elején a Komárom-Esztergom megyei Környén találtak illegális cigarettagyárat. Ebben az ügyben a szálak Szlovákiába vezettek.