Nemes és éppenséggel kifizetődőnek is tűnő projektbe kezdett közösen a Ford és a McDonald’s. A két vállalat jelen esetben a fenntarthatóság jegyében fogott össze. A McDonald’s üzleteiben nap mint nap óriási mennyiségű kávét értékesítenek, és az ital megszületése folyamán hátrahagyott kávéhéj jobbára parlagon marad. Az együttműködés keretében az autógyártó éppen ezt a gigantikus mennyiségű hulladékot veszi át a gyorsétteremlánctól, hogy aztán autóalkatrészeket – például fényszóróházat – alkothasson belőle.
Amellett, hogy így a Ford járművei összeségében környezetbarátabb anyagból fognak létrejönni, az érintett komponenseik állítólag 20 százalékkal még könnyebbek is lesznek.

Az autógyártó egyébként egy ideje már használ fenntartható összetevőket (pl. szója, facellulóz) a járművei alkotóelemeinek előállításához. A kávéhéjjal akkor bővült a lista, amikor a cég felfedezte, hogy alacsony oxigéntartalom mellett, megfelelő hőkezeléssel (és némi műanyag hozzáadásával) ebből a hulladékból meglehetősen ellenálló termékeket lehet létrehozni. A tesztek alatt ráadásul kiderült, hogy ezzel az anyaggal az öntési folyamat során akár 25 százalékos energiamegtakarítás is elérhető.
Egy szó, mint száz a két cégóriás szinergiájából a környezet és a Ford várhatóan egyaránt profitálni fog, de talán a McDonald’s sem veszi majd rossz néven, hogy az egységeiben felgyülemlő szemét egy részétől könnyebben tud majd környezetkímélő módon megszabadulni.

