Becsült olvasási idő: 1 perc
Jön a hatodik trafikpályázat

Készülődhetnek a jövő trafikosai, ugyanis megjelent a hatodik trafikpályázat nyilvános felhívása Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter aláírásával, így még márciusban kiírhatja a következő tendert a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. A Világgazdaság Online cikke.

A pályázati felhívás még csak a legfontosabb általános tudnivalókat tartalmazza, az majd csak a kiírásból derül ki, hogy mely településeken pályázhatnak azok, akik dohányboltot szeretnének működtetni. A kiírás megjelenésétől 30 nap áll majd a vállalkozók rendelkezésére, hogy benyújtsák a pályázatokat, ez a határidő 30 nappal meghosszabbítható, az eredményhirdetésre is ilyen határidők vonatkoznak, így már nyár is lehet mire kiderül a győztesek listája.

Az biztos, hogy a koncesszió időtartama 20 év és olyan településekre lehet majd pályázni, ahol korábban eredménytelenül zárult az eljárás vagy felmondással, közös megegyezéssel megszűnt a koncessziós szerződés.

Ez lesz az első pályázat a trafiktörvény legutóbbi módosítása óta. A legfontosabb új szabály, hogy a korábbi 2000 lakos után kiírt jogosultság helyett a küszöb 3000 lakos lesz. 

A koncessziós díj mértéke nem változott, 100 ezer és 240 ezer forint közötti összeget kell befizetni a település méretétől függően. 

A Világgazdaság Online cikke ezen a linken folytatódik.