Becsült olvasási idő: 1 perc
Jön a vasárnap déli boltzár?

Törvénnyel szabályoznák, vasárnap meddig tarthatnak nyitva a boltok. Ha egy lánc a déli harangszóval nem zár be, különadót fizethet a terv szerint.

 A Népszabadság információi szerint kormányzati berkekben azt tervezik, törvényben szabályoznák, hogy az üzletek csak egy bizonyos időpontig tarthassanak nyitva normál ügymenet mellett. A lap forrásai a déli 12 órát jelölték meg a legesélyesebb határvonalnak.

Amennyiben egy 400 négyzetméternél nagyobb alapterületű áruház ezután is nyitva tart,­ úgy a délutáni forgalmának meghatározott részét befizettetnék vele pluszadóként. A koncepció főként a hazai hátterű, kisebb üzletekből álló láncoknak kedvezne – ahogyan egyébként előzetesen a vasárnapi boltzártól is remélték –, hiszen ezeknél rendszerint a bolt alapterülete nem éri el a 400 négyzetmétert. 

Ezen felül több másik elképzelés is kering a boltok vasárnapi megregulázásáról. Felmerült az 50 százalékos bérpótlék megemelésének lehetősége, és a szakszervezetek álláspontjával összhangban az is, hogy fix számú szabad vasárnapot garantáljanak a dolgozóknak. Kósa Lajos korábban arról is beszélt, hogy a szombatot is bele kellene venni utóbbi szabályzásba, hogy a kiskereskedelemben dolgozóknak ne töredezzen szét a hétvégéjük.