Becsült olvasási idő: 1 perc
Jön az öntözési ügynökség

Nagy István agrárminiszter nyilatkozata szerint öntözési ügynökséget állítanak fel a földművelésügyi minisztériumon belül - írja a hvg.hu.

"Szabályozni kell azt is, hogy a víz hogyan tud a termőföldre jutni" - mondta a miniszter a Magyar Hírlapnak. Ugyanakkor tározókra is szükség van, "hogy a tavaszi áradáskor érkező vizet meg tudjuk őrizni. Elő kell segíteni, hogy a csatornákat ilyenkor feltöltsük, majd amikor jön az aszály, azokból öntözhessünk.

Az aszályos, sőt a rendszeresen aszály sújtotta területeken tározótavi kapacitásokat kell kiépíteni" - fogalmazott a tárcavazető. A nagyszabású tervek hatásait mintaprojektekben fogják tanulmányozni.

Nagy István arról is beszélt, hogy nagy vágya visszahozni a háztáji sertéstartást vidéken, amit elsősorban vállakozóknál képzel el, százas nagyságrendben.