A FruitVeb elnöke szerint várhatóan jó évnek néznek elébe a dinnyetermesztők. Ledó Ferenc közölte: idén mintegy 5600 hektáron termelnek görögdinnyét a gazdálkodók. Ez 5-6 százalékkal nagyobb terület, mint tavaly. Ha kedvező lesz az időjárás ezután is, akkor országosan 230-240 ezer tonnás termés várható, ez nagyjából 25-30 ezer tonnával több a 2015-ös dinnyemennyiségnél. Exportra is bőven jut, a magyar dinnye hagyományos vevője Németország, Lengyelország és Csehország. Külpiacokra az idei szezonban mintegy 70-90 ezer tonna dinnyét szállít az ágazat.
A korai fajtákat már ezen a héten szüretelni kezdik Magyarországon, az állomány zömét pedig július első napjaiban kezdik szedni – tette hozzá Ledó Ferenc. Az idén hosszabb dinnyeszezonra van kilátás, várhatóan augusztus végéig tart majd. Ennek oka, hogy a termelők több dinnyét később, április végén vagy május elején ültettek ki.
A dinnye áráról szólva a szakember megjegyezte: nagyjából 100-150 forint között van az a kilónkénti ár, amely a termékpálya minden szereplőjének hasznot hoz, és a vásárlók is elfogadják. A fogyasztás alakulása ezenfelül elsősorban az időjárástól függ: „Évek óta az a tapasztalat, hogy ha kánikula van, gyakorlatilag nincs olyan dinnye, amit ne lehetne eladni. Esős, hűvös időjárás esetén viszont alig veszik a vásárlók a gyümölcsöt.”

