Távozik a DélKerTÉSZ éléről Ledó Ferenc

Távozik a DélKerTÉSZ éléről Ledó Ferenc

Nyugdíjba vonult a Délalföldi Kertészek Szövetkezete (DélKerTÉSz) elnöke, Ledó Ferenc – tájékoztat a magyarmezogazdasag.hu. A termelői szervezet megalakulásának 16. évfordulóján tartott ünnepi közgyűlésen megválasztották az utódját is. Elsöprő többséggel Nagypéter Sándor lett az új elnök. Ledó Ferenc sem távolodik el a szervezettől, a FruitVeB-nél és a NAK-nál betöltött tisztségei révén továbbra is segíti a DélKerTÉSZ munkáját.

Átadták az „Év Agrárembere” díjat

Átadták az „Év Agrárembere” díjat

2019. február 2-án este, Egerben szakmai zsűri Ledó Ferencet választotta a 2018-as év agráremberének. A versengés a NAK szakmai partnerségével zajlott.

Nagy a baj: mindenhol sok alma termett

Nagy a baj: mindenhol sok alma termett

Az egy évvel ezelőttinél 30-50 százalékkal alacsonyabb árakon, a szokásosnál jóval kisebb ütemben fogy a hűtőházakból az étkezési alma – írja az agrárszektor. A minőség romlása miatt a nagy tételek ráadásul már csak ipari célú felhasználásra alkalmasak.

Idén 1,9 millió tonna lehet a zöldségtermés

Idén 1,9 millió tonna lehet a zöldségtermés

A zöldségtermés az idén megközelítheti a tavalyihoz hasonló 1,9 millió tonnát, a mennyiséget azonban októberi időjárás még akár 5 százalékkal is befolyásolhatja – mondta a Magyar Zöldség-gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) elnöke.

Nőtt a hajtatott zöldségek mennyisége

Nőtt a hajtatott zöldségek mennyisége

Jelentősen, 15 százalékkal nőtt a hajtatott zöldségek termésmennyisége az elmúlt években, miközben a hajtató terület nagysága csökkent - mondta Ledó Ferenc, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) elnöke.

Öntözésre szomjazó zöldség-gyümölcságazat

Öntözésre szomjazó zöldség-gyümölcságazat

A magyar zöldség-gyümölcságazatban nagy tartalékok rejlenek, miután a magyar termelési színvonal csupán 30-40 százaléka a nyugat-európainak, a versenyképesség javítását leginkább az öntözés fejlesztésével lehetne elérni - mondta a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) elnöke.

Nincs, aki szüreteljen

Nincs, aki szüreteljen

Legalább 50, de lehet, hogy 80 ezer idénymunkás hiányzik a zöldség-gyümölcs ágazatból, így  alig találni embert, aki leszedje a paradicsomot, uborkát vagy az almát - ezt mondta a Világgazdaságnak Ledó Ferenc, a Fruitveb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke.

FruitVeb: az idén több görögdinnye terem az országban, mint tavaly

FruitVeb: az idén több görögdinnye terem az országban, mint tavaly

Ebben az évben várhatóan 235-240 ezer tonna görögdinnye terem az országban, ami 25-30 ezer tonnával több, mint a múlt évben - mondta a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) elnöke kedden.

Rosszul jártak az áremelkedésre bazírozó meggytermelők

Rosszul jártak az áremelkedésre bazírozó meggytermelők

Idén is rosszul jártak azok a termelők, akik nem kötöttek hosszú távú szerződést a feldolgozókkal, kereskedőkkel, ugyanis a meggy felvásárlási ára nagyot esett a szezon félidejében – értesült a Magyar Idők. A kezdeti, 200 forint körüli árak mára kilogrammonként 100-120 forintra csökkentek. A termelők közül sokan az árak emelkedését várták, de ennek éppen az ellenkezője következett be.

Kellemes dinnyeszezonnak nézünk elébe

Kellemes dinnyeszezonnak nézünk elébe

A Világgazdaság szerint az idei nagy dinnyetermésből bőven jut exportra is, az árat a termelők és a vásárlók is elfogadják.

Hatalmas pusztítást végzett a jégverés Szabolcsban

Hatalmas pusztítást végzett a jégverés Szabolcsban

Jelentős a jégkár Szabolcs-Szatmár-Bereg megye keleti részén a csengeri és a fehérgyarmati járásban - mondta a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) elnöke pénteken.

Paprika, banán, számla nélkül

Paprika, banán, számla nélkül

A Magyar Zöldség-gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács ecslése szerint még mindig harminc-negyven százalék a feketekereskedelem aránya a zöldségkereskedelemben májusban és júniusban, minden erőfeszítés ellenére - írja a Népszabadság.

160-180 ezer tonnás lehet idén a paprikatermés

160-180 ezer tonnás lehet idén a paprikatermés

A magyar étkezésipaprika-termésből mintegy 20-25 ezer tonna megy exportra, főleg a kápia paprikából, amelyből a zöldpaprika rovására egyre többet termelünk - írja a Magyar Hírlap.

Elvitte a fagy a szamóca harmadát

Elvitte a fagy a szamóca harmadát

Jelentős kárt tett a szabadföldi ültetvényekben az áprilisi fagy, országos szinten a kár 30 százalékosra becsülhető - írta a Magyar Idők hétfői számában, Ledó Ferencre, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (Fruitveb) elnökére hivatkozva.