Becsült olvasási idő: 0 perc
Paprika, banán, számla nélkül

A Magyar Zöldség-gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács ecslése szerint még mindig harminc-negyven százalék a feketekereskedelem aránya a zöldségkereskedelemben májusban és júniusban, minden erőfeszítés ellenére - írja a Népszabadság.

Ledó Ferenc, a FruitVeb elnöke szerint egyszámjegyű áfa esetén már nem érné meg csalni. Elmondta, a termelők eddig sem szívesen vettek ebben részt, mert ők eddig is kedvező feltételek szerint adóztak, így nem kényszerültek csalásra.

Az ő érdekük az, hogy minél több árut vihessenek a piacra, s megnyíljanak az exportlehetőségek - magyarázta. Ledó Ferenc a napilapnak kiemelte: az utóbbi években, ahogy az osztrák, úgy a magyar vásárlók is keresik a hazai árut, sőt hajlandóak megfizetni érte a 10-20 százalékos felárat is.