A lap úgy tudja, első körben (kvázi próbaképpen) az almánál és a tejnél vezetnék be magyar kvótát. Nem véletlenül: az almatermelők az orosz embargó miatt estek el a piacaik jelentős részétől, a tejtermelők pedig a túltermelés miatt alacsony felvásárlási árakkal kénytelenek szembesülni, és nem bírják a versenyt az áfacsalt olcsó külföldi tejekkel.
A kormánynak állítólag már meg is van a terve, hogy hogyan nyomja le ezt a lépést Brüsszel torkán.
A tejtermelők (akik egyébként nem tudtak a tervről) azt mondták egyébként a lap megkeresésére, hogy nyerstejből nem lenne gond biztosítani a 60 százalékos arányt, azonban a tejtermékekből (pl. sajtból) nem tudnák biztosítani a kétharmados arányt a boltokban.
Úgy tudni, a kormány arról sem tett le, hogy a multikat külön adóztassa. A felfüggesztett élelmiszer-felügyeleti díj helyett a lengyel kétkulcsos külön adót vennék át, ha az nem bukik meg az uniós vizsgán. Lázárék rajta tartják a szemüket tehát a lengyel kísérleten, hogy ha úgy adódik, nálunk is azonnal bevezethessék az új sarcot.

