Becsült olvasási idő: 1 perc
Budapesten bemutatkoznak a 2021-es Év Bortermelője díj jelöltjei

A győztes kilétére december 2-án, sajtótájékoztató keretében derül fény, amikor összesítésre kerülnek a Magyar Bor Akadémia tagjainak szavazatai.

Nemrég lezárult az Év Bortermelője díj jelölési szakasza, ahol közel 260 borász, borszakíró, szakértő, oktató, étteremvezető, sommelier és chef véleményének összesítése után a Magyar Bor Akadémia kihirdette azt az öt legtöbb szavazatot kapott termelőt, akik esélyesek a végső győzelemre.

A tavalyi évben a pandémia okán sajnálatos módon csak az online térben találkozhatott a nagyközönség és a szakma a jelöltekkel, az idei évben azonban remélhetőleg újra személyesen is ünnepelhetünk a jelöltekkel, valamint boraikkal a Borest a Bor Akadémián rendezvényen november 25-én a Pesti Vigadóban.

 

A kóstolót a borászok bemutatkozása előzi meg, a borokhoz és az alkalomhoz illő büfé vacsorával is kedveskednek a szervezők. Az est hangulatáról a Magyar Művészeti Akadémia művészei gondoskodnak.

A győztes kilétére december 2-án, sajtótájékoztató keretében derül fény, amikor összesítésre kerülnek a Magyar Bor Akadémia tagjainak szavazatai.

Az idei jelöltek a következők:

· Figula Mihály (Balatonfüred-Csopaki borvidék)

· Günzer Tamás (Villányi borvidék)

· Ipacs Szabó István (Villányi borvidék)

· Liptai Zsolt (Pannonhalmi borvidék)

· Nyúlné dr. Pühra Beáta (Etyek-Budai borvidék)