
Budapesten bemutatkoznak a 2021-es Év Bortermelője díj jelöltjei
A győztes kilétére december 2-án, sajtótájékoztató keretében derül fény, amikor összesítésre kerülnek a Magyar Bor Akadémia tagjainak szavazatai.
Ki lesz az év bortermelője?
A jelölési szakaszban több mint 300 szakember véleményének összesítésével választották ki a TOP 5-öt, a végső győztesről december 4-én online sajtótájékoztató formájában tájékoztatják a nagyközönséget.
Balla Géza az Év bortermelője 2018-ban
Első határon túli borászként Balla Géza nyerte el a 28. Év bortermelője Magyarországon címet.
Idén Szőke Mátyás lett az Év bortermelője
Szőke Mátyás mátrai borász nyerte el 2017-ben az Év bortermelője Magyarországon címet.
Ki lesz az Év Bortermelője 2017-ben?
A több, mint 600 megszólított borász, borszakíró, szakértő, oktató, étteremvezető, sommelier és chef közel fele élt a lehetőséggel, és küldte el jelölését.
Megválasztották az Év Bortermelője idei győztesét
2016. december 2-án 12 órakor, sajtótájékoztató keretében kihirdették a Magyar Bor Akadémia által gondozott „Év Bortermelője 2016” cím nyertesét.A díj nem egy bor kiváló minőségének elismerését jelenti, hanem a nyertes bortermelő több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményéért, borainak állandó kiváló minőségéért, azok hazai és külföldi sikereiért, a borszakmáért tett erőfeszítéseiért adományozható. Ez tehát a magyar borászok által elnyerhető legrangosabb hazai kitüntetés.
67 éves korában elhunyt Szöllősi Mihály
A neszmélyi borászt tavaly a 2015-ös Év bortermelőjének választották.
Szöllősi Mihály lett 2015 Év Bortermelője
2015. december 4-én 12 órakor, sajtótájékoztató keretében kihirdették a Magyar Bor Akadémia által gondozott „Év Bortermelője 2015” cím nyertesét. A díj nem egy bor kiváló minőségének elismerését jelenti, hanem a nyertes bortermelő több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményéért, borainak állandó kiváló minőségéért, azok hazai és külföldi sikereiért, a borszakmáért tett erőfeszítéseiért adományozható. Ez tehát a magyar borászok által elnyerhető legrangosabb hazai kitüntetés.
Egri borásznak adták át a Gál Tibor Emlékdíjat
Az immár kilencedik éve megrendezésre kerülő Magyar Borok Báljához kötődő hagyomány a Gál Tibor Emlékdíj átadása. Budapest egyik legnagyobb presztízsű bálján annak a tehetségesnek tartott borásznak adták át az elismerést, akire a nagyközönség a legtöbb szavazatot leadta. 2014. február 22-én, Budapesten az elismerést Bukolyi Marcell, a Bukolyi Családi Birtok borásza vehette át.
Ünnepélyes ceremónián adták át az év bortermelője díjat
Gálné Dignisz Éva átvette Az év bortermelője címet a Corinthia Hotelben rendezett vasárnapi ünnepi gálaebéden és díjkiosztón Budapesten. Az elismeréssel először tüntettek ki női borászt.
A télapó hozza az Év Bortermelője díjat
Bolyki János, Borbély Tamás, Dúzsi Tamás, Gálné Dignisz Éva és Heimann Zoltán az idei Év Bortermelője díj jelöltjei; az eredményhirdetést december 6-án tartják Budapesten.
Kit választottak 2011-ben az Év Bortermelőjének?
A díj nem egy bor kiváló minőségének elismerését jelenti, hanem a nyertes bortermelő több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményéért, borainak állandó kiváló minőségéért, azok hazai és külföldi sikereiért adományozható. Ez tehát a magyar borászok által elnyerhető legrangosabb hazai kitüntetés.
Átadták az év bortermelője 2010 elismerést
Légli Ottó balatonboglári borász lett az év bortermelője. A díj a magyar borászok által elnyerhető legrangosabb hazai kitüntetés.
Megvan az 5 legjobb borász
November 8-án lezárult az „Év Bortermelője 2010” szakmai megmérettetés első fordulója, kiderült, hogy melyik az az 5 borász, aki a legtöbb jelölést kapta. Nem kellett sokat számolgatni, mert az öt név egyértelműen kiemelkedett az 59 jelölést kapott borászétól.
