Becsült olvasási idő: 2 perc
Ki lett a JÓFEJ?

A Magyar Sörgyártók Szövetsége a Józan Felelős Járművezetés Napján első alkalommal adta át „Az Év Józan Felelős Járművezetője” (Az Év JÓFEJE) elismerést, amellyel az ittas vezetést elutasító, pozitív szerepvállalást díjazta.

jófejAz ittas vezetés elleni összefogás fontosságára hívta fel a figyelmet a Magyar Sörgyártók Szövetsége július 25-én, a Józan Felelős Járművezetés Napján. A szervezet első alkalommal hirdette meg pályázatát „Az Év Józan Felelős Járművezetője” (Az Év JÓFEJE) címmel, hogy elismerésben részesítse az ittas vezetést elutasító, pozitív szerepvállalást. A közel 700 induló közül Mizsák Gábor nyerte el az „Év JÓFEJE” címet.

A pályázat fővédnöki szerepét Pintér Sándor belügyminiszter vállalta, míg a fordulók összeállításában az Országos Baleset-megelőzési Bizottság nyújtott szakmai segítséget.

A Magyar Sörgyártók Szövetsége évről évre aktív szerepet vállal az ittas vezetés elleni küzdelemben. Ezért hívta életre a Józan Felelős Járművezetés Program keretében a JÓFEJ közösséget, és kezdeményezte 2010-ben a Józan Felelős Járművezetés Napját.

A szervezet első alkalommal írt ki pályázatot „Az Év Józan Felelős Járművezetője” címmel, hogy a résztvevők minél szélesebb körhöz juttassák el a JÓFEJ Program üzenetét, hogy a józanság, a másokért való felelősségvállalás a közlekedésben elengedhetetlen.

A 2011. július 1-től 2011. július 21-ig tartó kampányidőszak alatt több mint 8000 látogató kereste fel a www.jofej.hu weboldalt. A pályázatra összesen 683 regisztráció érkezett, és a JÓFEJ üzenetük segítségével a játékosoknak több mint 1200 fővel sikerült bővíteniük a JÓFEJek táborát. A pályázat döntőjébe az online fordulók során legjobban teljesítő tíz játékos került, akikre elméleti és gyakorlati megmérettetés várt.

A gokart versenyt Czollner Gyula szakkommentátor közvetítette, akinek köszönhetően igazi Forma 1-es hangulat alakult ki a helyszínen. A pályázat nyertese, így „Az Év Józan Felelős Járművezetője” Mizsák Gábor lett.

„A barátaim bíztatására indultam el az Év JÓFEJE pályázaton, és nagyon örülök, hogy én díjnyertem el a címet. Két éve van jogosítványom. Soha nem iszom, ha vezetek, és gyakran vállalom el a bulisofőr szerepét, amikor a barátaimmal szórakozni megyünk. Nagyon fontosnak tartom, hogy minél többen gondolják így, és betartsák a zéró tolerancia szabályát. Ezért is osztottam meg minden ismerősömmel az üzenetem, amiben arra bíztatok mindenkit, hogy legyenek Józan Felelős Járművezetők” – nyilatkozta Mizsák Gábor, az Év Józan Felelős Járművezetője.

A józan, felelős járművezetői magatartás népszerűsítéséért több civil szervezet is csatlakozott a JÓFEJ programhoz. A pályázaton és a JÓFEJ Napon megrendezett eseményen számos civil szervezet képviseltette magát, többek között az Országos Baleset-megelőzési Bizottság, a DJ Szövetség és a Közlekedéstudományi Intézet. A pályázat fődíját a Vezetéstechnikai Centrum, míg a legjobb gokart versenyzőnek járó különdíjat Pintér Sándor belügyminiszter, a pályázat fővédnöke ajánlotta fel. A Magyar Autóklub különdíjjal jutalmazta a JÓFEJek által legjobbnak tartott JÓFEJ üzenet elkészítőjét.