Az ittas vezetés elleni összefogás fontosságára hívta fel a figyelmet a Magyar Sörgyártók Szövetsége július 25-én, a Józan Felelős Járművezetés Napján. A szervezet első alkalommal hirdette meg pályázatát „Az Év Józan Felelős Járművezetője” (Az Év JÓFEJE) címmel, hogy elismerésben részesítse az ittas vezetést elutasító, pozitív szerepvállalást. A közel 700 induló közül Mizsák Gábor nyerte el az „Év JÓFEJE” címet.
A pályázat fővédnöki szerepét Pintér Sándor belügyminiszter vállalta, míg a fordulók összeállításában az Országos Baleset-megelőzési Bizottság nyújtott szakmai segítséget.
A Magyar Sörgyártók Szövetsége évről évre aktív szerepet vállal az ittas vezetés elleni küzdelemben. Ezért hívta életre a Józan Felelős Járművezetés Program keretében a JÓFEJ közösséget, és kezdeményezte 2010-ben a Józan Felelős Járművezetés Napját.
A szervezet első alkalommal írt ki pályázatot „Az Év Józan Felelős Járművezetője” címmel, hogy a résztvevők minél szélesebb körhöz juttassák el a JÓFEJ Program üzenetét, hogy a józanság, a másokért való felelősségvállalás a közlekedésben elengedhetetlen.
A 2011. július 1-től 2011. július 21-ig tartó kampányidőszak alatt több mint 8000 látogató kereste fel a www.jofej.hu weboldalt. A pályázatra összesen 683 regisztráció érkezett, és a JÓFEJ üzenetük segítségével a játékosoknak több mint 1200 fővel sikerült bővíteniük a JÓFEJek táborát. A pályázat döntőjébe az online fordulók során legjobban teljesítő tíz játékos került, akikre elméleti és gyakorlati megmérettetés várt.
A gokart versenyt Czollner Gyula szakkommentátor közvetítette, akinek köszönhetően igazi Forma 1-es hangulat alakult ki a helyszínen. A pályázat nyertese, így „Az Év Józan Felelős Járművezetője” Mizsák Gábor lett.
„A barátaim bíztatására indultam el az Év JÓFEJE pályázaton, és nagyon örülök, hogy én nyertem el a címet. Két éve van jogosítványom. Soha nem iszom, ha vezetek, és gyakran vállalom el a bulisofőr szerepét, amikor a barátaimmal szórakozni megyünk. Nagyon fontosnak tartom, hogy minél többen gondolják így, és betartsák a zéró tolerancia szabályát. Ezért is osztottam meg minden ismerősömmel az üzenetem, amiben arra bíztatok mindenkit, hogy legyenek Józan Felelős Járművezetők” – nyilatkozta Mizsák Gábor, az Év Józan Felelős Járművezetője.
A józan, felelős járművezetői magatartás népszerűsítéséért több civil szervezet is csatlakozott a JÓFEJ programhoz. A pályázaton és a JÓFEJ Napon megrendezett eseményen számos civil szervezet képviseltette magát, többek között az Országos Baleset-megelőzési Bizottság, a DJ Szövetség és a Közlekedéstudományi Intézet. A pályázat fődíját a Vezetéstechnikai Centrum, míg a legjobb gokart versenyzőnek járó különdíjat Pintér Sándor belügyminiszter, a pályázat fővédnöke ajánlotta fel. A Magyar Autóklub különdíjjal jutalmazta a JÓFEJek által legjobbnak tartott JÓFEJ üzenet elkészítőjét.

