Becsült olvasási idő: 1 perc
Kiáll a gazdákért az Agrárkamara

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megengedhetetlennek tartja, hogy a SAPS-támogatást az arra jogosultak nem, vagy késve kapják meg.

Győrffy Balázs a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke a mai napon az alábbi levelet küldte Palkovics Péternek, az MVH elnökének:

„Tisztelt Elnök Úr!

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara tagságától kapott információk szerint olyan kamarai tagok sem kapták meg időben a nekik járó SAPS támogatási előleget, akik szabályos időben bejelentett földhasználattal rendelkeztek.

Tudomásunk szerint a kifizetés elmaradásának az egyik oka a földhasználati bejegyzés- változás késedelmes ügyintézése volt.

Kérem, hogy a szükséges intézkedéseket haladéktalanul tegye meg annak érdekében, hogy mindazok a gazdák és gazdálkodók, akik a maguk részéről a jogszabályi követelményeknek eleget tettek, a nekik járó támogatást haladéktalanul kapják meg. Nem lehet egyet érteni azzal a szemléletmóddal, hogy az érintettek legfeljebb majd a jogorvoslati lejárás során jutnak hozzá jogos követelésükhöz.

Az érintettek számára a támogatások kifizetésének a tervezhetősége a gazdálkodási biztonságuk elengedhetetlen feltétele.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kötelességének érzi, hogy ezen gazdálkodói kör érdekei védelmében a jövőben is határozottan fellépjen.”

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara mindig is fontosnak tartotta, hogy az átlátható földhasználathoz szükséges jogi és egyéb intézkedéseket megtegyék. A kamara álláspontja szerint viszont a földhasználat jogszerűsége igazolásának egyik, de nem kizárólagos eszköze az úgynevezett földhasználati lap. Erre figyelemmel a NAK elnöke és a MAGOSZ elnöke a kérdés törvényi rendezése érdekében törvényjavaslatot nyújtott be, amelynek elfogadása a közeljövőben várható.