Az Év Boltja idei kiírásáról és a nevezésről további infók itt!
Milyen trendeket figyelt meg az elmúlt évek során az FMCG szektorban, és hogyan hatottak ezek a versenyre?
Szerintem leginkább az erős infláció és az árérzékenység növekedése volt megfigyelhető, ami szerintem csökkenti a márkahűséget, az akcióvadászatot erősíti és a diszkontoknak kedvez. Ezzel párhuzamos az online vásárlások erősödése. Pozitív trend viszont a fenntarthatóság és az egészségtudatosság.
Mi a legnagyobb kihívás, amivel zsűritagként szembesült az előző években? Hogyan sikerült azt megoldani?
Sokszor nem jön át a pályázatokból az, amit a boltban látok megtapasztalok. Illetve sajnálattal látom, hogy olyan boltok nem jelentkeznek, akiknek viszont lehet hogy lenne esélyük. Illetve ha valaki nem csatol képet, csak a leírás alapján kell bírálni.
Mi a legfontosabb dolog, amit egy bolt/szolgáltatás kell hogy képviseljen ahhoz, hogy kiemelkedjen a versenyben?
A folyamatos fejlődés, fejlesztés, érdekes pályazati anyag.
Milyen újításokat vagy friss ötleteket várna el a jövőben a versenyzőktől?
Több kép, vagy videó.
Mi a legfontosabb szempont, amit egy zsűritagnak szem előtt kell tartania a döntéshozatal során?
Szerintem az elfogulatlanság, és elvonatkoztatni egy-egy személyes tapasztalattól, valamint az objektivitás.
Van-e kedvenc kategóriája a versenyen?
Mivel sokáig hálózatban dolgoztam ahol sok kötöttség volt, így nagyon tetszenek a sarki bolt, mintaboltok, mert ott igazán kibontakozhat a tulajdonos kreativitása.
Szakemberként mire a legbüszkébb, amit eddig elért?
Drogériában az Alnatura termékcsalád bevezetése, illetve a gyógyszerek bevezetése. Tanácsadóként pedig kategória menedzsment szemlélet terjesztéséért.
Mi az elsődleges szempontja a zsűrizésnél?
A legfontosabb, hogy a pályázati anyagok mit mutatnak meg a pályázóról.
Eddigi tapasztalata alapján mit tanácsolna az idei pályázóknak, vagy üzenne nekik valamit?
Legyenek kreatívak a pályázat összeállításánál, és bátran pályázzanak, még ha sok idő és energia összeállítani. Nagyon sokat lehet belőle tanulni.





