A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara is csatlakozott a Mozgó Piac kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy közvetlen kapcsolatot teremtsen a fogyasztók és a termelők között - ismertette a NAK főigazgatója a piac egyik budapesti "állomásán" csütörtökön. Zöldréti Attila elmondta: céljuk a termelők és a vásárlók közti bizalom építése, ezáltal a hazai termékek iránti fogyasztói igény növelése. A március óta megtartott Mozgó Piacok keretében magyar ős- és kistermelők időszakosan néhány órára irodaházakba települnek, ahol háztáji friss termékeiket árulják az ott dolgozó munkavállalóknak, illetve a betérő járókelőknek.

Becsült olvasási idő: 0 perc
Kistermelők az irodaházban
A NAK is csatlakozott a Mozgó Piac kezdeményezéshez. Az elgondolás lényege, hogy közvetlen kapcsolatot teremt fogyasztók és termelők közt. Az iniciatíva keretében ős- és kistermelők néhány órára irodaházakba települnek, és a szokatlan miliőben bocsátják áruba háztáji friss portékáikat.
