A norvég tulajdonú Reitan Retail megállapodott német riválisával. Ennek részeként 114 dán élelmiszerboltot és három elosztóközpontot vásárol az Alditól, a norvég csoport ezzel jelentősen megnöveli Rema 1000 diszkontjainak számát.
Ole Robert Reitan, a Reitan kiskereskedelmi vezérigazgatója a Reutersnek elmondta, ez jelentősen megnöveli dán bevételeiket, és a Rema 1000 lesz a legnagyobb üzletlánc Dániában" - mondta. A tranzakció előtt a Rema 1000-nek körülbelül 330 élelmiszerboltja volt az országban.
Más piacokra fókuszál az Aldi
A családi tulajdonban lévő Reitan csoport nem árulta el, mennyit fizetne az új üzletekért. A német diszkont közleménye szerint a mostani üzleteladás annak a folyamatnak a része, amely végén a teljes dán piacról kivonulnak, ahol jelenleg 188 boltjuk van. A dán piac helyett nyolc, kulcsfontosságú európai piacra összpontosítanak inkább.
A tranzakció nem csak az üzleteket és a logisztikai központokat érint, hanem a munkaerőt is: az ügylet részeként a teljes, 2800 fős dolgozói létszámból 1200 főt bocsátanak el, jelezte az Aldi a Reutersnek küldött közleményben.

Az észak-európai régió kisboltjait, élelmiszer-kiskereskedőit és benzinkutait tömörítő Reitan Retail 2020-ban bejelentette, hogy nyilvános ajánlattételt fog tenni, de ez még várat magára. "Az IPO (Initial Public Offering) akkor fog megtörténni, amikor a megfelelő feltételek adottak" - mondta Ole Robert Reitan.
A hét országban mintegy 42 000 alkalmazottat foglalkoztató Reitan Retail az év elején 3,8 milliárd norvég korona (381 millió dollár) működési nyereségről (EBIT) számolt be 2021-ben, szemben a 2020-as 4,4 milliárddal.
(Reuters)
A nyitókép illusztráció, forrás: Adobe Stock
Fordította: Király Bernadett


