Elmondta, jövő év június végére adják át az első ütemben megvalósuló kolbászudvart, mely a létesítmény lelke, gerince lesz. Ezáltal egész évre kinyújthatják az itt rendezendő kolbászfesztivál idejét.
A vágóponton bemutatják majd a sertésfeldolgozást, a 2800 négyzetméteres csarnok pedig a rendezvények mellett csapatépítő tréningeknek is helyet biztosít. Az étteremben folyamatosan kapható majd kolbász minden mennyiségben, a helyi kistermelők is árusíthatják portékájukat. Hanó Miklós kiemelte, a Csaba Park értékesítési célú létesítmény lesz, így a kolbászklub továbbra is marad az önkormányzat által biztosított helyén, a régi napközis táborban, amit nagyon szépen rendbehoztak, otthonosan berendeztek.
Dr. Ambrus Zoltán, a kolbászklub elnöke hozzátette, a megállapodás alapján annak semmi akadálya nincs, hogy bizonyos rendezvényekre, alkalmakra a kolbászklub is igénybe vegye a Csaba Parkot, szolgáltatásait, illetve a klub kistermelő tagjai révén is képviselve lesz a létesítményben.

