A legnagyobb hazai gyümölcsfeldolgozó (a gyümölcslégyártó vállalatok között) tavaly indította útjára a „Nyitott kapuk” elnevezésű programsorozatát, melynek során iskolás csoportoknak biztosít lehetőséget gyárlátogatásra. Az idei tanévben harmadik alkalommal került sor a két vállalat közti együttműködésre, így összesen hat fővárosi iskola közel 300 diákja élhetett a gyárlátogatási lehetőséggel.
A másfél órás tanulmányút során a diákok részletes betekintést nyerhettek a gyár működésébe, valamint közelebbről megismerhették a gyümölcslégyártás minden lépését. Emellett a környezetvédelem és a környezettudatosság gyakorlati kérdéseire is hasznos válaszokat kaphattak, főleg a gyümölcslé előállítását illetően. A gyerekek között 37 tanulásban és értelmileg akadályozott, beszéd-fogyatékos vagy autista kisdiák is részt vett az izgalmas tanulmányúton, felnőtt kíséretében.
A gyárlátogatást során a diákok nemcsak értékes tudással és színes élményekkel gazdagodhattak, hanem füzetből és kulcstartóból álló ajándékcsomagot is kaptak, valamint megkóstolhattak néhány zamatos gyümölcsöt is. A nagy sikerre való tekintettel a szervezők a jövőben is terveznek hasonló aktivitást. „Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekek közelről is megismerhessék a hazai gyümölcs feldolgozását, a hazai gyártást, illetve, hogy a valóságban is megtapasztalhassák a környezetvédelem lényegét” – mondta Lukács Róbert, a MATÉSZ-FRUCT Kft. stratégiai igazgatója. „A kezdeményezés célja, hogy a gyerekek ne csak a tankönyvekben, hanem a gyakorlatban is lássák a gyümölcs színes, mozgalmas útját, így a program hozzájárul az iskolai környezetismereti tananyag színesítésére. Örömünkre szolgál, hogy mindezt a MATÉSZ-FRUCT Kft. közreműködésével valósíthatjuk meg” – tette hozzá Kardos Gábor, a Rauch Hungária Kft. ügyvezető igazgatója.

