A PepsiCo Észak-Amerikában elindította a Nutrition Greenhouse akcelerációs programot. A kezdeményezés célja olyan feltörekvő márkák felfedezése és támogatása, amelyek tápláló, természetes és fenntartható előállítású termékeikkel hozzájárulhatnak az élelmiszeripar átkalapálásához.
Európában a vállalat már korábban bevezette az akciót, melynek folyományaként 2017-ben 8 induló vállalkozást összesen 11,5 millió dollár bevételhez tudott hozzásegíteni.
A Nutrition Greenhouse keretében a PepsiCo saját prominensei és más szakemberek bevonásával indítja el a startupok számára a mentorprogramot. A „tanárok” többek között a marketingben, a forgalmazásban, a gyártásban, a csomagolásban és a címkézésben esetlegesen felmerülő kihívások leküzdésére oktatják a jelentkezőket.
A 10 kiválasztott startup kezdetnek egyenként 20 000 dollár támogatást kap, és a növekedésük felgyorsítása érdekében egy hathónapos „üzletoptimalizációs” programon is részt vesznek. A program végén az egyik induló további 100 000 dolláros forráshoz jut a jövőbeli bővülése megolajozásához, illetve a PepsiCo a partnerség folytatását is felajánlja neki.

