A lengyel termelőknek jelentős európai konkurenciát kellett legyőzniük, elsősorban Hollandia részéről. Az orosz embargó viszont jelentősen beszűkítette az exportlehetőségeket, mivel 2014 előtt a termés nagy részét az orosz piac vette fel. Ennélfogva a termelés és az export növekedése jelentősen lelassult, sőt az export valamelyest enyhe ingadozást is mutatott.

Az országban 2017-ben előállított termékmennyiség az előző évihez képest 1,5 százalékkal (325.000 tonnára) növekedett. Ennek a mennyiségnek mintegy 95 százaléka exportra került, és mintegy 449 millió exportbevételt biztosított az országnak. A lengyel gombaexport mintegy 90 százaléka jelenleg már az EU-tagországok piacaira irányul.
A lengyelek nagy előnye, hogy a gomba betakarítását kézzel végzik, így a piacon egész gombákat kínálhatnak a nyugati termelők szeletelt termékeivel szemben. További előny az olcsóbb lengyel munkaerő, amely azonban várhatóan néhány éven belül megszűnik, mivel annak költségei lassan felzárkóznak a nyugat-európai szinthez.

