Becsült olvasási idő: 1 perc
Lépfene: jól vannak a betegek

Egy lépfenefertőzés gyanújával kezelt beteg kedden elhagyta a debreceni Kenézy Gyula Kórházat. Időközben az egyetlen Heves megyei, bőranthraxfertőzéssel diagnosztizált pácienst is elengedték az őt ellátó, gyöngyösi egészségügyi intézményből.

Egy lépfenefertőzés gyanújával kezelt beteg kedden elhagyta a debreceni Kenézy Gyula Kórházat - közölte Lénárt Beáta, a kórház szóvivője az MTI-vel.

A múlt héten, vélhetően illegális szarvasmarhavágás következtében, többen lépfenével fertőződtek meg egy tiszafüredi telepen, ahonnan a közétkeztetésbe is szállítottak húst. Nyolc embert vittek kórházba.

Hazaengedték a kórházból az egyetlen Heves megyei beteget is

Kedden hazaengedték a bőranthraxfertőzéssel kezelt egyetlen Heves megyei beteget - tájékoztatta a gyöngyösi Bugát Pál Kórház az MTI-t.

A beteg pénteken a kézfején észlelt elváltozás miatt kereste fel a gyöngyösi a kórház sürgősségi betegellátó osztályát. A kórház értesítette a hatóságokat, hogy bőranthraxfertőzés történt, amely különleges ellátást igényel - írta közleményében Weisz Péter főigazgató. Az osztály orvosa a hatóságokkal egyeztetve elrendelte a beteg antibiotikumos kezelését, és annak a kórteremnek az izolációját, ahol az ellátása elkezdődött. A főigazgató közölte, hogy egyedi az eset. A beteg megnyugtatóan gyógyult, kedd délelőtt hazaengedték.

Wernigg Róbert megyei tiszti főorvos, a Heves Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szervének vezetője az MTI-hez eljuttatott közleményében hangsúlyozta: a megyében az elmúlt héten egy ember került kórházba bőranthrax gyanújával. Hozzátette: a fertőzést okozó baktériumot hordozó nyers hússal kapcsolatba kerülő emberek közül tízen megkapták az előírt megelőző kezelést, illetve a részletes tájékoztatást, mindegyikük tünetmentes.

A laboratóriumi mintavételt követő vizsgálat még zajlik. Újabb megbetegedésekről nem értesültek - közölte.

Wernigg Róbert az MTI kérdésére elmondta: Heves megyében az utóbbi években senki nem betegedett meg anthraxfertőzésben.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állat-egészségügyi Diagnosztikai Igazgatósága hétfőn tájékoztatta az MTI-t, hogy lépfene kórokozóját mutatta ki szombaton egy Heves megyei házi vágásból származó marhahúsból.

Közlésük szerint a marhahús a járványügyi nyomozás eredménye szerint nem került be a közfogyasztásba, és az eset nem áll összefüggésben a Tiszafüredhez kötődő lépfenés megbetegedéssel. A fertőzött állatból származó húst a hatóság megsemmisítette.