Lépfene: jól vannak a betegek

Lépfene: jól vannak a betegek

Egy lépfenefertőzés gyanújával kezelt beteg kedden elhagyta a debreceni Kenézy Gyula Kórházat. Időközben az egyetlen Heves megyei, bőranthraxfertőzéssel diagnosztizált pácienst is elengedték az őt ellátó, gyöngyösi egészségügyi intézményből.

Tájékoztató kampány indul a transzzsírsavak káros hatásairól

Tájékoztató kampány indul a transzzsírsavak káros hatásairól

Szórólapokkal és a kórházakban elhelyezett plakátokkal szeretné felhívni a figyelmet az egészségügyi kormányzat az élelmiszerekben lévő transzzsírsavak káros hatásaira - mondta Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár szerdán Budapesten.