Becsült olvasási idő: 2 perc
Lezárult a Tesco Tiniséf Sulicsata

Véget ért a Tesco Tiniséf Sulicsata, így gazdára találtak a több millió forint értékű nyeremények is. A verseny sikerét a sok-sok résztvevő és a rengeteg egészséges alapanyagból elkészült fantasztikus étel bizonyítja. Ám a program még nem zárult le, hiszen annak ellenére, hogy a Tesco Tiniséf Sulicsata Roadshow, a Tesco egészséges életmódot hirdető mobil főzőprogram-sorozata véget ért, a nyár folyamán kerülnek megrendezésre a dobogós iskolák táborai és tanfolyamai is.

A Tesco Tiniséf Sulicsata programjának célja a fiatalok körében, az egészséges életmód, azon belül is az egészséges étkezés népszerűsítése volt. A Sulicsata főzőversenyre 8 és 14 év közötti gyerekekből álló általános iskolai csapatok jelentkezhettek. Feladatuk egy egészséges ételkülönlegesség kitalálása és annak kreatív elnevezése volt úgy, hogy az étel neve utaljon a helyi régióra vagy iskolájuk névadójára. Ezután a csapatoknak az étel elkészítését meg kellett örökíteniük fényképeken vagy videófelvételen, és az így létrehozott anyagot kellett feltölteniük a www.tinisef.hu oldalra. A feladat tehát összetett volt, a verseny mégis hatalmas sikerrel zárult.

Több mint 60 iskola jelentkezett a programra 400-nál is több tiniséf közreműködésével. Ezek a számok még kifejezőbbek annak tudatában, hogy a versenyen minden iskola csak egyetlen csapattal indulhatott. Rengeteg, egészséges alapanyagból készült recept érkezett, melyet több mint 400 fotón és filmen örökítettek meg a résztvevők.

Az első díjat a Miskolci Szilágyi Dezső Általános Iskola hozta el különleges Pisztrángfilé „szilágyis” módra, blansírozott spárgával, konfitált retekkel és vajmártással elnevezésű ételével. A második hely az Egri Lenkey János Általános Iskoláé a Rostonsült kakukkfüves csirkemell huszárrostélyossal, balzsamecetes friss salátával és csírákkal elnevezésű étel megalkotásáért. A dobogó harmadik helyét pedig a Budapest V. Kerületi Szemere Bertalan Általános Iskola és Gimnázium csapata foglalta el franciásan elkészített borsókrémlevesével.

A győztes iskolák pályázatai az alábbi linkeken érhetők el:
1.    helyezett: http://www.tinisef.hu/sulicsata/galeria?view=list&layout=file&vid=104
2.    helyezett: http://www.tinisef.hu/sulicsata/galeria?view=list&layout=file&vid=149
3.    helyezett: http://www.tinisef.hu/sulicsata/galeria?view=suli&sid=1259

A verseny nem kis nyereményekért folyt.  A győztes iskola 2 000 000 Ft értékű, 45 fős, míg a második helyezett 1 500 000 Ft értékű, 30 fős ötnapos, nyári főzőtábort nyert a Tiniséf csapatával. A harmadik helyezett iskola 20 diákja pedig egy nyári főzőtanfolyamon vehet részt a Sulicsata szakmai támogatójánál és partnerénél, a budapesti Kuktanoda Főzőiskolában. Mindezeken túl a 4-10. helyen végzett iskolákba – többek között Kiskunhalasra, Lajosmizsére, Mezőnyárádra - térítésmentesen ellátogatott a Tesco Tiniséf Roadshow mobilkonyha, és egy egynapos program keretében iskolánként összesen 150 gyerek részére egészséges életmóddal kapcsolatos edukációs programot biztosított.

A roadshow utolsó állomása a XVIII. kerületi Speciális Oktató és Fejlesztő Intézmény volt, ahol a kis kukták a Michelin csillagos Sárközi Ákos útmutatásával készíthettek egészséges fogásokat. Bár a mobil főzőprogram-sorozat ezzel véget ért, a Tesco Tiniséf Sulicsata program még javában folytatódik, hiszen az első három helyezett iskola nyereményei, nevezetesen a főzőtáborok, illetve a főzőtanfolyam még hátra vannak, és ezeket a szervezők legalább olyan lelkesen várják, mint maguk a győztesek.