A tavalyi – kifejezetten rossznak számító – 1,2 tonnás hektáronkénti termésátlagnál lényegesen több dohánytermésére számít Bényei Illés, a szervezet elnöke. Ugyanakkor a tavalyihoz képest az idén 1014 hektárral, 4841 hektárra csökkent a leszerződött dohányterület nagysága.
Ezen belül a Virginia fajta részaránya mintegy 600 hektáros csökkenést követően 3400-ra, a Burley pedig 3-400 hektárral mintegy 1400 hektárra esett vissza. Az ország legnagyobb dohánytermő vidékének számító Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2011-ben összesen 3754 hektárra szerződtek le a termelők, ami 350 hektárral kevesebb a tavalyinál. A felvásárlási árakat a korábbi években megszokotthoz képest az idén 15-18 százalékkal magasabban hirdették meg – mondta Bényei az MTI-nek. A termelési költségekről a MADOSZ elnöke elmondta: a termelői csoport fenntartási költségének ötven százalékát a nyíregyházi fermentáló vállalta magára, ami hektáronként mintegy tízezer forintos költségmegtakarítást jelent a termelőknek. A hazai dohánytermés mintegy nyolcvan százalékát felvásárló ULT Magyarország Zrt. egyébként szerdán kezdi a dohánylevelek átvételét

Becsült olvasási idő: 1 perc
Magasabb felvásárlási árak a dohánypiacon
1,7-1,8 tonnás átlagtermésre, és az elmúlt évek legjobb minőségű dohánytermésére számít a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége.
