
Elkezdődött a dohány betakarítása
Próbára tette az idei év szélsőséges időjárása a hazai dohányültetvényeket, emiatt a tavalyinál várhatóan gyengébb minőségű és kevesebb lesz a termés - hangzott el egy szakmai rendezvényen a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Ófehértón.
Megkötötték az idei dohánytermelési- és értékesítési szerződéseket
Az idei termékértékesítési szerződések 99 százalékát már megkötötte a dohánytermelőkkel a két nagy felvásárló társaság, minimális számú szerződéskötések még a Burley dohányfajta esetében várhatók - közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (Madosz) elnöke kedden az.
A korábbi évekhez képest javult a dohány minősége
A korábbi évekhez képest valamivel jobb minőségű dohánytermés várható az idei szezonban - közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (Madosz) elnöke csütörtökön.
Egyre kevesebb dohányt vesz át a termelőktől az ULT Magyarország
Jelentősen csökkenti dohánytermelő területeit, valamint a gazdálkodóktól átvett termésmennyiséget az idén az ULT (Universal Leaf Tobacco) Magyarország Zrt. - közölte az amerikai Universal Corporation nyíregyházi dohányfeldolgozójának vezérigazgatója a termelők részére szervezett fórumon kedden, Nyíregyházán.
Hamarabb indulhat a szezon előkészítése a dohánytermelőknél
Az idén a tavalyihoz képest hamarabb indulhat a szezon előkészítése a dohánytermelőknél, akik mintegy húszezer embert foglalkoztatnak, főként a termőterület mintegy 80 százalékával rendelkező kelet-magyarországi térségben - közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (MADOSZ) elnöke hétfőn az MTI-vel.
Rövidesen megjelenik a dohányágazat támogatásáról szóló rendeletcsomag
Várhatóan a következő napokban jelenik meg a Magyar Közlönyben a dohányágazat támogatási rendszeréről szóló rendeletcsomag - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára egy szakmai nyílt napon csütörtökön, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Ófehértón.
A hazai dohánytermesztés megszűnésétől tart a MADOSZ
Nem tudni mi lesz azzal a közel 20 ezer, hátrányos helyzetű munkavállalóval, akinek ez idáig a dohánytermesztés nyújtott egyetlen, biztos megélhetési forrást Magyarországon, ugyanis maga az ágazat hazai fennmaradása kérdőjeleződött meg az idei évtől kezdve az uniós források megszűnésével. Az EU eddig a szerkezetátalakítási program részeként adott pénzt a dohánytermesztésből élőknek, nevezetesen 24,2 millió eurós összeget, azonban az idei évtől a dohány lekerült a támogatási listáról. A nemzeti források a korábbi uniós pénzek csupán 60%-át pótolják egyelőre, ráadásul a támogatás igénylésének bürokratikus folyamata sokszor nehézséget jelent még a jól képzett dohánytermelők számára is. Mindezek mellett az idei aszályos időjárás a felvásárlási árakra és a mennyiségre is negatív hatással van – hangzott el a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) által hagyományosan, évenként megrendezett Dohánytermesztési Nyílt Napon szeptember 10-én, Ófehértón.
Idén sem lesz sok dohányunk
Az aszály miatt kevesebb dohány termett az idén - közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (Madosz) elnöke csütörtökön az MTI-vel.
Több mint 4800 hektár dohányt ültetnek az idén
A tavalyihoz hasonlóan, az idén is több mint 4800 hektár dohányt ültetnek a gazdálkodók - közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (MADOSZ) elnöke az MTI érdeklődésére.
Sokan élnek dohánytermesztésből
Magyarországon 20 ezer dolgozó köthető az ágazathoz - elsősorban a hátrányos helyzetű észak-alföldi területeken -, akiknek munkája példaértékű – hangzott el a 2013. szeptember 11-én, Ófehértó község határában megrendezett Dohánytermesztési Nyílt Napon.
MADOSZ: Az EU dohánytermék irányelvtervezete a korrupció terméke
„A MADOSZ követeli, hogy az Európai Unió Bizottsága elölről kezdje a dohánytermék irányelvének felülvizsgálatának folyamatát, biztosítva a becsületes és tisztességes eljárást!” – mondta el Bényei Illés, a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (MADOSZ) elnöke.
Magasabb felvásárlási árak a dohánypiacon
1,7-1,8 tonnás átlagtermésre, és az elmúlt évek legjobb minőségű dohánytermésére számít a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége.
