A Danone Kft. társadalmi célú programjának keretében az elmúlt 10 év során eddig összesen több mint 245 millió forint gyűlt össze, melyet az évente mintegy 2000 leukémiás és daganatos beteg gyermek gyógyulását és rehabilitációját végző Magyar Gyermekonkológiai Hálózat 3 budapesti és 5 vidéki onkológiai központjának utalhatott át a Danone Kft., így az elmúlt évek támogatása összességében közel 10 000 beteg gyermek rehabilitációját segítette elő. A Debreceni Egyetem Gyermekklinikájának Hemato-Onkológiai Osztálya a Tegyünk Együtt a Gyermekekért programból származó támogatást egy vérgáz analizátor berendezés beszerzésére és működtetésére valamint infúziós pumpák vásárlására fordította, de a programnak köszönhetően valósulhatott meg több olyan, egész napos gyermekrendezvény is, mely elősegíti a gyermekek visszailleszkedését egészséges társaik közé.
A debreceni Gyermekklinikán az elsők között alakult gyermekonkológiai munkacsoport, mely már 1971-ben, az alapítás évében kapcsolódott az Országos Gyermekhematológiai-Onkológiai Hálózat munkájához. A jó munka híre, az egyre javuló eredmények növelték a sikeresen kezelt kis betegek létszámát, így az osztály mérete néhány kórházi ágyról önálló pavilonépültben elhelyezett osztállyá nőtt. 2008-ban pedig az országban elsőként Debrecenben megalakult a Gyermekgyógyászati Intézet keretében működő Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszék.
A Debreceni Egyetem Gyermekklinikájának hemato-onkológiai osztálya évente 25-40 új
kisbeteget regisztrál Hajdú-Bihar Megyéből. A vérképzőszervi és daganatos betegségben szenvedők ellátására szolgáló haematológiai-onkológiai osztály a régión túli betegeket is fogad. A 16 ágyas osztály egyenként 3-4 ágyas kórtermekkel rendelkezik, a szülők részére 12 ágyas mamaszálló van kialakítva a pavilon tetőterében, gyermek játszó helyiséggel együtt.
„1990 óta 614 leukémiás és daganatos gyermek jelentkezett a fekvőbeteg osztályon, évente 5-15 új leukémiás és kb. 20-25 solid tumoros beteget kezelünk” – mondta Prof. Dr. Kiss Csongor osztályvezető főorvos. „Tanszékünk elsők között csatlakozott a Danone Kft. által kezdeményezett, klinikai táplálkozási programhoz is. E kezdeményezés keretében gyógytápszereket szerzünk be súlyos állapotú betegeink részére, a fekvőbetegek táplálási tervét egyedileg, szakember segítségével dolgozzuk ki, továbbá folyamatosan biztosítunk egészséges gyümölcsöket, 100%-os gyümölcsleveket, valamint probiotikus és egyéb tejtermékeket a gyermekek számára. A Tegyünk Együtt a Gyermekekért program támogatásával infúziós pumpákat vásárolhattunk, és egy vérgáz analizátor berendezés működtetésében is segít a támogatás. Debrecenben is megvalósulhatott olyan, egész napos gyermekrendezvény, mely elősegíti a gyermekek visszailleszkedését egészséges társaik közé” – tette hozzá a főorvos úr.
Hajdú-Bihar megyében 500-ra tehető azon gyermekek száma, akiket jelenleg is daganatos betegséggel kezelnek vagy utókezelnek. A beteg gyermekek kisebb része leukémiával és limfómával többségük pedig különböző daganatos betegségekkel, aplasztikus anémiával és vérzékenységgel kerül a Központba. A Központ Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyék kisbetegeit látja el.
A hemato-onkológiai osztályon 2 orvos és 12 nővér segíti a gyermekek gyógyulását, a nővérek közül négyen onkológiai szakápolók, hatan csecsemő-gyermekápolók, rajtuk kívül egy gyermek- és egy segédápoló képezi az osztály csapatát.
Az Orvos és Egészségtudományi Centrum fontos feladatának tekinti a betegek és általában a lakosság folyamatos tájékoztatását. Ezt a célt szolgálja a negyedévenként megjelenő saját kiadású Egészségcentrum magazin.

