Becsült olvasási idő: 1 perc
Még felelősebb lett a Dreher

Erősíti a felelős sörfogyasztás vállalaton belüli szerepét a Dreher Sörgyárak. A cég szerint a hazai fogyasztók 42 százaléka emlékszik a sörökön szereplő, felelős fogyasztásra vonatkozó üzenetekre.

A Dreher Sörgyárak felelős értékesítési és marketing bizottságának elnöki pozícióját független szakértőként márciustól Radácsi László tölti be. A bizottság tagjai ellenőriznek minden marketing és értékesítési koncepciót, reklámanyagot, hogy azok megfeleljenek az érvényes jogszabályoknak és a vállalati önszabályozás elveinek is. A bizottság összefogása mellett sörRadácsi feladata, hogy objektív kritikusa legyen a cég készülő kommunikációs anyagainak.

Egy, a SAB Miller csoport által, a Dreher Sörgyárak marketinggyakorlatát is vizsgáló nemzetközi kutatás arra mutatott rá, hogy a termékhirdetések jelentős szerepet játszanak a fogyasztói szemléletformálásban. Az eredményt megerősíti a sörgyár hazai piacon végzett felmérése is, mely szerint a radácsimagyar fogyasztók 42 százaléka emlékszik a sörön szereplő, felelős fogyasztásra vonatkozó üzenetre és meg is tudja nevezni azt.

Radácsi László a Budapesti Corvinus Egyetemen végzett tudományos oktató tevékenysége mellett korábban a B&P csr-szakértőjeként dolgozott. Jelenleg a Smartlab tulajdonos-ügyvezetője és tudományos főmunkatársként dolgozik a Budapesti Gazdasági Főiskolán.