Becsült olvasási idő: 1 perc
Meglepetést okozott a Metro
Az élelmiszer-kereskedelmi lánc a vártnál jelentősen alacsonyabb veszteséget jelentett az első negyedévről.

Csökkenést mutat a Metro AG első negyedéves vesztesége, árbevétele 15 hónapja először emelkedett, illetve költségcsökkentést is végrehajtott a vállalat – írta a Bloomberg.
A nettó veszteség 16 millió euróra - részvényenként 5 centre - csökkent az egy évvel korábbi azonos időszak 98 milliós - részvényenként 30 centes - értékével szemben.
A Bloomberg által megkérdezett elemzők ennél sokkal nagyobb, 41 milliós veszteségre számítottak.
A nagykereskedelmi lánc árbevétele éves szinten 2,3 százalékkal 15,5 milliárd euróra emelkedett a negyedév során.
Az eredmények javulását segítette a kelet-európai devizák árfolyamának alakulása, a társaság ugyanis árbevételének közel negyedét szerzi e területekről.
A társaság részvényeinek árfolyama tegnap 1,9 százalékos emelkedéssel fejezte be a napot a frankfurti parketten, idén összesen 7,3 százalékos pluszban áll értékük.