hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Megvan, ki nyerte a "2025 Legjobb pálinkája" díjat

Rekordmennyiségű, több mint 2400 minta versenyzett a XV. jubileumi Quintessence Pálinka- és Párlatversenyen, Debrecenben.

Magyarország, Románia, Szlovákia és Szerbia 151 településéről összesen 2402 mintát neveztek a versenyre. Ez abszolút rekord a pálinkaversenyek hazai- és nemzetközi történetében.

A "2025 Legjobb kereskedelmi főzdéje" címet a Sáppusztai Pálinkafőzdének ítélte oda a zsűri, a "2025 Legjobb pálinkája" díjat pedig a Kövér Pálinkafőzde kajszibarackja nyerte el.

Az idei versenyben külön értékelték a legjobb magán- és bérfőzetett párlatot, illetve a 2. és 3. helyezett termékeket is díjazták. A mintákat 31 tagú nemzetközi bíráló csapat értékelte.

A Debreceni Egyetemen tartott díjkiosztó gálán mintegy négyszázan vettek részt. A rendezvényt Felkai Beáta, az Agrárminisztérium helyettes államtitkára nyitotta meg. Ezt követően Puskás István, Debrecen kulturális területért felelős alpolgármestere és Stündl László, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja köszöntötte a megjelenteket, majd Takács László versenyigazgató mondott beszédet.

(MTI)