Becsült olvasási idő: 1 perc
Mintamenzán a Gyulahús Kft. termékei

Tisztiorvosi ajánlás szerinti mennyiségben tartalmaznak sót és zsírt a Gyulahús Kft. által gyártott, a megreformált iskolai menzákra készített felvágottak és virslik.

Békés megyei konyhák és diákmenzák üzemetetőinek mutatták be a legújabb mintamenzára szánt húskészítményeket. A gyártó cég tervei szerint a mostani négy mintamenzás terméke mellé további húsz féle húskészítményt állít majd elő a közétkeztetés számára.

A Gyulahús Kft. üzemeltetője, Pavelka Márta elmondása szerint a termékfejlesztésnél a só és zsírtartalom csökkentését tartották szem előtt. Megállapodás értelmében pedig vállalták, hogy a sótartalom 1.8 %-nál nem lehet több, továbbá a zsírtartalmat 5 %-kal csökkentik.

Maliga Katalin, a cég technológusa arról tájékoztatott, hogy a sótartalmat nem lehet drasztikusan lecsökkenteni, mivel azt nagyon meg lehet érezni, viszont a mennyiség fokozatos mérséklésével elérhető, hogy az emberi szervezet jobban tudjon alkalmazkodni a változtatáshoz.

A Gyulahús Kft. ügyvezetője, Daka Zsolt kifejtette, hogy akár tucatnyi terméket érinthet ez a fejlesztési program, ezért valamennyi esetében csökkentenék a zsír, illetve a sótartalmat, amely vonatkozna az összes felvágottfélére, a vörös árukra és a kolbászkészítményekre. Kiemelte, hogy ezeket a termékeket a teljes közétkeztetésben lehetne forgalmazni, de ha mód és lehetőség adott, akkor országos lefedettség kialakítása is megvalósulhatna.

Elek alpolgármestere, Dr. Heimné Máté Mária elképzelhetőnek tartja, hogy a közeljövőben az eleki közkonyhára is rendelnek majd a Gyulahús termékeiből, mert véleménye szerint odafigyeléssel szinte automatikusan rá lehet vezetni a gyerekeket az egészségesebb táplálékra.