Becsült olvasási idő: 1 perc
„Molekuláris szinttől a termesztésig”

A kormány 7,8 milliárd forintos támogatásával új agrár-nnovációs központ épülhet Martonvásáron - jelentette be Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke szerdán Budapesten, aki az MTI-nek elmondta: ha jövőre, hároméves elnöki mandátuma lejártával jelölik, szívesen folytatná a munkát a szervezet élén.

A sajtótájékoztatón az új agrárinnovációs központ építésével kapcsolatban Barnabás Beáta, az MTA főtitkárhelyettese hangsúlyozta: a beruházás eredményeként egy telephelyre kerülhetnek az MTA agrárkutató intézetei, mindez pedig korszerű körülmények között ad lehetőséget a molekuláris szinttől a termesztésig minden részkérdést magába foglaló komplex kutatások folytatására a Magyarországon kiemelt fontosságú gabonanemesítés és termesztés területén.

Az új kutatócentrummal együtt a beruházás részeként egy mezőgazdasági ipari park, valamint egy látogatóközpont is létrejöhet Martonvásáron, utóbbi helyszínen a kutatások módszereivel, eredményeivel ismertetik majd meg a látogatókat - tette hozzá Barnabás Beáta, aki az MTI kérdésére hangsúlyozta azt is: összhangban a hatályos jogszabályokkal, a szabadföldi kísérleti fázisban nem fognak genetikailag módosított (GMO) növényekkel kutatásokat folytatni.