
Közeleg a NAK agrárinnovációs konferenciája
Az Agtech Summit témái idén többek között a fenntarthatóbb gazdálkodást segítő digitális megoldások és a mesterséges intelligencia mezőgazdasági alkalmazásai lesznek.
Felsőoktatásban tanulók lendíthetik előre az agrárinnovációt
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab programja idén is megszervezi egyetemistákat megszólító eseményét, egy 24 órás innovációs ötletverseny keretében. A NAK TechLab Hackathon elnevezésű versenyre felsőoktatásban tanuló fiatalok megoldási ötleteit várják az agráriumban fellelhető kihívásokra.
NAK TechLab: már várják az ötleteket
Egyetemi ötletverseny keretében keres megoldásokat a NAK TechLab az agráriumban fellelhető problémákra. A versenyre olyan hallgatói csapatok jelentkezését várják, akik innovatív ötletükkel, hatékony megoldásaikkal segíthetik a hazai mezőgazdaság digitalizációját, egyúttal valós piaci problémákra válaszolnak.
Agrárinnovációs cégek útját egyengeti a NAK
Hat agrárinnovációs startup vállalkozás mutatkozott be a NAK TechLab második alkalommal – ezúttal online formában – megrendezett befektetői eseményén. A rendezvény startupokat kötött össze hazai tőkealapokkal, ezáltal is hosszabb távon elősegítve a hazai agrárium digitális modernizációját.
Agrárinnovációs ötleteket versenyeztettek
Egyetemisták dolgoztak agrárszakértőkkel az első éjjel-nappal zajló agrárinnovációs ötletversenyen, a „Gazdálkodj okosan! NAK Agrotech Hackathon” rendezvényen március 22-én és 23-án. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Design Terminal közös kezdeményezésének fő célja, hogy a legjobb, legújabb megoldások helyet találjanak maguknak az agrárszektorban, lehetővé téve az ágazat fejlődését. A verseny végén tartott prezentációk alapján a zsűri a verseny győztesének a BeeNet csapatát választotta, amely interaktív hálózat javaslatát dolgozta ki, méhészek, mezőgazdasági termelők és hatóságok közötti kapcsolattartásra.
Több forrást követelnek agrárinnovációra
A V4 országok mellett hat közép- és kelet-európai ország írt alá nyilatkozatot együttműködésükről a mezőgazdasági innovációra lehívható uniós pénzek arányának növelése érdekében - jelentette be az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára Bábolnán. Tárgyaltak a régiós országok érdekeiről a támogatási rendszer kialakítása terén is.
Az Év Agrárembere Dr. Csikai Miklós
Nagyszabású gálával zárult a 2016-os Az Év Agrárembere Díj szombaton este a siófoki Azúr Hotelben, ahol a Díj kategóriagyőztesei és a szakmai zsűri Dr. Csikai Miklóst választották az Év Agráremberének.
„Molekuláris szinttől a termesztésig”
A kormány 7,8 milliárd forintos támogatásával új agrár-nnovációs központ épülhet Martonvásáron - jelentette be Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke szerdán Budapesten, aki az MTI-nek elmondta: ha jövőre, hároméves elnöki mandátuma lejártával jelölik, szívesen folytatná a munkát a szervezet élén.
Eredményes agrárkutatásra van szükség
A magyar mezőgazdaság fejlesztése, versenyképességének biztosítása nem képzelhető el a hazai agrárkutatás eredményes tevékenysége nélkül - jelentette ki a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára kedden Hódmezővásárhelyen.
Megvan az év agrárinnovációja
A Parlamentben adták át a 2014-es év legjobb innovációinak járó díjakat. Az Agroinform Hírszolgálat beszámolója.
