Becsült olvasási idő: 0 perc
Négyes alát kapott az idei búza

Jó közepes eredménnyel zárult a napokban a búza aratása, és a betakarított kenyérgabona igen jó minőségű – mondta az agrárgazdaságért felelős államtitkár vasárnap az M1 aktuális csatornán.

Czerván György tájékoztatása szerint több mint egymillió hektárról takarították be őszi búzát. A hozamok jobbak voltak az előző évhez képest, és az előző öt év átlagához képest is 15-20 százalékkal több búzát sikerült betakarítani – ismertette az államtitkár.

Idén a betakarított gabona 70 százaléka igen jó minőségű kenyérgabona, szemben az előző csapadékos évvel, amikor több volt a takarmányminőség.

Ez a mennyiség elegendő a hazai szükségletekre, továbbá több mint 2 millió tonna exportálható is – tette hozzá az államtitkár.