hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Növényi tejbe fektet az Ikea

Nem elég a szereld magad bútor, többségi tulajdont szereztek a világ első zabtejgyártójában.

Az Ikea befektetőcége az Ingka Investments 8,6 millió dollárt fektet egy szintén svéd élelmiszergyártóba, a The Green Dairybe – tudósított az Inside FMCG.

Az Ikea, mint ismert egy bútorokkal és lakberendezéssel foglalkozó vállalat. A 1989-ben alapított Green Dairy ugyanakkor hibrid tejpótlók, barista zabtejek, növényi tejszínek, tejmentes jégkrémek előállításával foglalkozik, termékeit B2B értékesíti.

Ez a többségi tulajdonrész biztosítja a The Green Dariynek azt a stabilitást, ami a hosszútávú növekedéshez szükséges.

– fogalmazott az Ingka Investments közleménye.

Továbbra is támogatjuk a vállalat küldetését, az olcsó növényi tejalternatívák fejlesztését.

– szögezték le.

Az állati tej növényi alternatíváinak rendszerint több évszázados vagy évezredes történelme van. Kivételnek tekinthető közöttük a zabtej, amit 1990-ben szabadalmaztattak Svédországban, így a Green Dairy a világon elsőként gyártott zabból készült tejhelyettesítőket. Legújabb fejlesztési irányuk a zabtejgyártás melléktermékeiből előállított reOat húspótlók.

A befektető cég kiemelte, hogy a befektetett tőkéből első körben energiatakarékossági és fenntarthatósági fejlesztéseket végeznek majd a Green Dairy üzemében.

Borítókép: The Green Dairy