Magyarországon becslések szerint 1,8 millió tonna élelmiszerhulladék keletkezik évente. Ennek az árutömegnek az előállítására, szállítására fordított erőforrások, valamint a megsemmisítés jelentősen terhelik környezetünket. A Nébih Maradék nélkül elnevezésű programjának fókuszában a háztartásokban keletkező élelmiszerhulladékok csökkentése áll, de a pazarlás csökkentéséhez az élelmiszerlánc összes szereplőjének összefogása szükséges. Ezzel a díjjal is a közös felelősség fontosságára szeretné felhívni a figyelmet a hivatal.
A Nébih szeretné a közvéleménnyel megismertetni az élelmiszerpazarlás visszaszorítására törekvő hazai szervezeteket és jó gyakorlatokat, ezért a pályázaton a legeredményesebb, leginnovatívabb élelmiszerpazarlást csökkentő megoldást bemutató szervezeteket az „Élelmiszerhulladékok Megelőzéséért Díjjal” jutalmazza. Az OMÉK kiállítói pályázatukat 2021. augusztus 31-ig adhatják le a [email protected] e-mail címre.
A részletes pályázati kiírás elérhető az OMÉK weboldalán.

