
A Tesco 73 százalékkal csökkentette élelmiszer-hulladékát
A Tesco a napokban publikálta kilencedik élelmiszerhulladék-jelentését.
Duplázott a Munch, kétszer annyi adag ételt mentett meg, mint tavaly
Tavaly ősszel még csak egymillió mentett adagnál tartottak – mára ez megduplázódott.
Hulladékcsökkentő kisokossal rukkolt elő a Spar és a Nestlé
A nem tudatos fogyasztói döntések nemcsak a spórolást nehezítik meg, de még a klímaváltozásért felelős üvegházhatású gázok kibocsátásához is hozzájárulnak.
Ön tudja, mennyi élelmiszert pazarol el?
A Nébih negyedik élelmiszerhulladék-felmérése most közelebb viheti az igazsághoz.
Az élelmiszerhulladék csökkentéséért küzd a Starbucks is
A kávézólánc több mint egy évtizedes magyarországi működése óta már számos fenntarthatóságot támogató kezdeményezést vezetett be.
Nyár végéig lehet jelentkezni az OMÉK Élelmiszerhulladékok Megelőzéséért Díjára
Az élelmiszerpazarlásukat eredményesen csökkentő megoldásokkal, jó gyakorlatokkal pályázhatnak a 2021. október 7-10. között megrendezésre kerülő Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár (OMÉK) kiállítói. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) „OMÉK Élelmiszerhulladékok Megelőzéséért Díjára” 2021. augusztus 31-ig lehet jelentkezni két kategóriában: az élelmiszer-előállítás és az élelmiszerkereskedelem területén is díjazzák az élelmiszerpazarlás csökkentésére törekvő vállalkozásokat.
Egyre kevesebb élelmiszerhulladék a Tescónál
Az áruházlánc Közép-Európában 2016 óta 66 százalékos csökkenést ért el, és arra ösztönzi az iparág többi szereplőjét is, hogy mérjék és hozzák nyilvánosságra az élelmiszerhulladékkal kapcsolatos adataikat
Józan mennyiséget főzzünk karácsonykor (is)!
A karácsonyi időszakban az átlagosnál is több élelmiszer végzi a szemetesben: nem csupán a sütés-főzéssel járó élelmiszerhulladékok – például tojáshéj – miatt, hanem sokszor a megmaradt készételek is a kukába kerülnek az ünnepek során. A Nébih Maradék nélkül programjának szakemberei összegyűjtötték azokat a praktikus, élelmiszerfeleslegeket megelőző tanácsokat, amelyek segítségével maradék nélkül „vészelhetjük át” a karácsonyt.
Kötelező élelmiszerhulladék-mérés 2020-tól
2019. november 28-án Brüsszelben elfogadták az EU tagállamokban keletkező élelmiszer-hulladék szintjére vonatkozó adatok kötelező és önkéntes jelentésének formátumáról szóló végrehajtási határozatot.
Szintetikus helyett bioalapanyag - az EIT startup verseny díjai
70 000 euró értékű díjat osztottak ki az egészségügy, az élelmiszer- és a nyersanyagtudományok legjobb innovációiért az EIT Jumpstarter start-up-versenyén.
Élelmiszerpazarlás elleni hadjárat
Az élelmiszerhulladék 50 százalékos csökkentését célzó stratégiát fogadott el a német kormány, az évente 11 millió tonnás mennyiséget 2030-ig kellene megfelezni.
Évi 50 ezret dob a szemétbe egy család
Egy átlagos magyar fogyasztó évente 33 kilogramm élelmiszert dob ki csak azért, mert a nem megfelelő tárolás miatt megromlott, vagy csak mert feleslegesen vásárolta meg. Ha ezt sikerül kiküszöbölni, egy négytagú család évente akár 50 ezer forintot is megspórolhat
Ha nem kel el, már nem is kell?
Táplálékaink több mint felét kidobjuk – az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági szervezetésnek becslése szerint nagyobb részét már azelőtt, hogy a tányérra kerülne. Ha valami nem a legszebb, legfrissebb, ha egy termék a lejárati időhöz közelít, a fejlett országokban a vásárlók szájhúzással visszateszik a polcra. Az üzletek meg sem kockáztatják, hogy efféle termék a vásárlók szeme elé kerüljön, és kritika érje őket. Ha a világban tapasztalt élelmiszerpazarlásnak nem csak a nyomait, hanem az okait is vizsgáljuk, úgy fest, minden szereplő alaposan kiveszi belőle a részét, amit az is bizonyít, hogy EU-ban a termelői és fogyasztói lánc minden lépcsőjén keletkezik ételhulladék a mezőgazdasági termeléstől a háztartásokig.
Ülést tartanak az Európai Élelmiszerbankok
2018. május 24 – 26.-án Budapesten rendezik meg az Európai Élelmiszerbankok Szövetségének (FEBA) Közgyűlését. A Közgyűlés keretében 30 országból közel 100 résztvevőt vár a Magyar Élelmiszerbank Egyesület, köztük Élelmiszerbankok vezető képviselőit, törvényhozókat, szakértőket és multinacionális cégek vezetőit.
