Becsült olvasási idő: 1 perc
"Profitálni kell a zöld átállásból"

Júliustól búcsút inthetünk az egyszer használatos műanyag eszközöknek; a cél az, hogy az itthon használt helyettesítő termékek közül minél több Magyarországon készüljön - írta a pénzügyminiszter a Facebookon.

Varga Mihály pénzügyminiszter facebbok bejegyzésében emelte ki: azért, hogy a zöld "átállásból" a magyar cégek is profitáljanak, 10 milliárd forintos pályázattal segíti a kormány a műanyagiparban működő vállalkozások fejlesztéseit. "A cél az, hogy az itthon használt biológiailag lebomló termékek közül minél több Magyarországon készüljön" - mondta.

Hozzátette, hogy a Ginop és a Vekop programok forrásaiból egy cég 20, de akár 400 millió forintos támogatásra is pályázhat. Az elnyert támogatásból a cégek bővíthetik kapacitásaikat, modernebb technológiára válthatnak.
A pénzügyminiszter elmondta: arra kérte kollégáit, hogy gyorsított eljárásban értékeljék a pályázatokat, így négymilliárd forintnyi támogatásról már döntés született. Az elbírálás folyamatos, hamarosan újabb vállalkozások kezdhetnek fejlesztésbe - közölte.