Eltűnnek a műanyagpoharak a Coca-Cola HBC Magyarország automatáiból

Eltűnnek a műanyagpoharak a Coca-Cola HBC Magyarország automatáiból

Kivonja a hazai piacról egyszerhasználatos műanyagpoharait a Coca-Cola HBC Magyarország. A jellemzően kávé- és egyéb melegital-automatákban használt poharakat teljes egészében újrahasznosítható papírpohárra cseréli a vállalat országszerte mintegy 1000 melegital automatájában. Az átállás fokozatos, a cél, hogy 2022 első felére lezáruljon. A pohárcsere látványos és figyelemfelkeltő lesz, mivel a Coca-Cola HBC Magyarország grafikai pályázatot hirdetett a MOME-val együttműködésben az egyetem hallgatói között. A cél, hogy az új papírpohár olyan külsőt kapjon, amely támogatja a fogyasztói tudatosságot, felhívja a figyelmet a hulladék körforgásban tartásának fontosságára, így ösztönözve a papírpohár újrahasznosítására.

Már a tilalom „előszelére” kevesebb lett a műanyag

Már a tilalom „előszelére” kevesebb lett a műanyag

Évente 15 ezer tonnányit használhattunk azokból az egyszer használatos műanyagokból (pl. ételtartó dobozok, italpoharak, zacskók), amelyek forgalomba hozatalát a július 1-től hatályos kormányrendelet betiltotta. A csomagolószakma érdekképviselete szerint a megfelelő alternatívák megtalálása a számadatok szerint már zajlik, piaci források alapján pedig olyanok is a műanyagot helyettesítő termékek gyártásába kezdtek, akik korábban egészen mással foglalkoztak.

"Profitálni kell a zöld átállásból"

"Profitálni kell a zöld átállásból"

Júliustól búcsút inthetünk az egyszer használatos műanyag eszközöknek; a cél az, hogy az itthon használt helyettesítő termékek közül minél több Magyarországon készüljön - írta a pénzügyminiszter a Facebookon.

Így áll át az egyszer használatos műanyagok utáni világra a Praktiker

Így áll át az egyszer használatos műanyagok utáni világra a Praktiker

Az Európai Unió irányelveinek megfelelően Magyarországon is megszűnik az egyszer használatos, valamint egyes egyéb műanyag termékek forgalomba hozatala, amely leginkább a vendéglátóipart és a szállodákat fogja érzékenyen érinteni. A Praktiker megkezdte a környezetbarát Greenstic termékek forgalmazását, elsőként a piaci szektorban.

Búcsú az egyszer használatos műanyagoktól

Búcsú az egyszer használatos műanyagoktól

A hazai McDonald’s a műanyagmentesítés jegyében június 25-től minden hazai egységéből kivonja az egyszerhasználatos műanyag szívószálakat, evőeszközöket és az italos poharakat fedő műanyag tetőket.Ezeket mostantól papír szívószálak, fa evőeszközök és rost alapú pohártetők váltják ki.

Az eldobható műanyag csomagolóanyagok kivezetéséről értekeztek

Az eldobható műanyag csomagolóanyagok kivezetéséről értekeztek

Az egyszer használatos műanyag csomagolóanyagok kivezetése volt a témája a Nébih hatodik Kerekasztal rendezvényének. Az online előadások és a kerekasztal-beszélgetés során az élelmiszergyártás, a kereskedelem, a vendéglátás és a hatóság képviselői mellett a csomagolástechnológia területén jártas szakértők is bekapcsolódtak a szakmai egyeztetésbe, amelynek középpontjában a vásárlók szempontjából is kívánatos megoldási lehetőségek álltak.

Elbúcsúzhatunk az egyszer használatos műanyagoktól

Elbúcsúzhatunk az egyszer használatos műanyagoktól

2021. július 1-től megváltozik a hulladékgazdálkodás szabályozása az Európai Unióban, és hazánkban is életbe lép az egyszer használatos műanyagokról (SUP -Single Used Packaging) szóló kormányrendelet.  Ennek következményeként kivonják a forgalomból a műanyag fülpiszkálókat, evőeszközöket, tányérokat, szívószálakat, italkeverőket és léggömbpálcikákat. A rendelet célja elsősorban az egyszer használatos műanyag tárgyakból származó hulladék megelőzése és csökkentése. A magyar jogszabály – túlteljesítve az uniós előírást – kiterjed az egyéb műanyag italtartó poharakra és műanyag zacskók használatának korlátozására is.

Mégsem tiltják be az egyszer használatos műanyagokat

Mégsem tiltják be az egyszer használatos műanyagokat

Már az iparági átalakulás is szinte megindult, de Semjén Zsolt, a kormány nevében visszavonta az egyszer használatos műanyagok betiltását szorgalmazó törvényjavaslatot. 

Tízezer tonnányi műanyagot kell jövőre helyettesíteni

Tízezer tonnányi műanyagot kell jövőre helyettesíteni

Éves szinten több mint tízezer tonnányi terméket érinthet az egyszer használatos műanyagok küszöbön álló magyarországi tilalma. A környezetvédelmi szervezetek által üdvözölt döntés több iparágat is sürgős lépéskényszerbe hoz. A csomagolószakma érdekképviselete úgy látja, a száműzendő anyagok egy részének van megfelelő alternatívája. A szükséges technológiaváltást a kormány is támogatná.

Leáldoz az egyszer használatos műanyagoknak

Leáldoz az egyszer használatos műanyagoknak

Az Európai Unió általános ügyekkel foglalkozó tanácsa a műanyagszennyezéssel szembeni fellépés jegyében tilalmat fogadott el bizonyos egyszer használatos műanyagokra vonatkozóan - közölte az uniós tanács kedden.

ITM: határozott lépésekre van szükség

ITM: határozott lépésekre van szükség

A szaktárca közleményében hangsúlyozza, egyetértenek a német szövetségi kormány nemzetközi fejlesztési együttműködésért felelős miniszterének álláspontjával, amely szerint a környezetbe kerülő, egyre növekvő műanyaghulladék ellen a lehető leghamarabb és leghatékonyabban kell fellépni.

Az EU is betiltja a műanyag szívószálakat?

Az EU is betiltja a műanyag szívószálakat?

Az egyszer használatosakat nagy valószínűséggel igen.

Csapás a műanyag csomagolásokra

Csapás a műanyag csomagolásokra

Emlékeznek, amikor a kenyeret és a gyümölcsöt nem – vagy csak papírba – csomagoltuk? Amikor nem volt lépten-nyomon nejlonszatyor és műanyag csomagolás az üzletekben? Ebben a fenntartható állapotban próbál gondolkodni az Európai Unió is - az Európai Parlament októberben megszavazta az egyszer használatos műanyagok tiltását. Lesz-e közös nevező a kereskedelemmel?